Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen pályát válasszak?...

Milyen pályát válasszak? Egyszerűen nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

Faktválasztás előtt állok. Fel kell vennem két tantárgyat. A szívem a matek-fizika felé húz, de lány létemre nem mehetek el építészmérnöknek a családom szerint. Azt javasolják hogy válasszak egy olyan szakot, amivel könnyen el tudok helyezkedni és mindig szükség lesz rám. Mivel kiskorom óta orvos akarok lenni, erre még hajlottak is. De az utóbbi időben egy kicsit észhez tértem és rájöttem hogy orvosként a családalapításra aligha marad időm, és nekem elsődleges célom az hogy gyerekeket neveljek fel.

Orvosok! Meséljétek el nekem, hogy hogy alakult az életetek, és hogy oldottátok meg ezt! Nagyon szoros a munkaidő, és sok a tanulás? Mikor lehet gyesre eljönni? Sajnos nem látok bele a szakmába, egy orvos ismerősöm sincs. Ötös-négyes tanuló vagyok. Csak véleményeket szeretnék igazából, és nagyon köszönöm ha tudtok nekem segíteni! :)


2012. jan. 10. 21:10
 1/7 anonim válasza:
0%
orvos tuti nem leszel ha van 4-esed is...
2012. jan. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első egy baromságot mondott... ha az biosz+kémia/fizika érettségid jól sikerül lehetsz orvos, attól függetlenül hogy előtte milyen jegyeid voltak :)) Ne trollkodjunk kérem.
2012. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
ja, igazad van, ha tesiből 4-es csak, akkor még van esélye... amúgy meg nem csak a felvételi tárgyak jegyei számítanak okoska, hanem a bizonyítványok átlagai is!
2012. jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bensdorp ***** válasza:
61%

Az építészmérnök kiváló szakma egy reál beállítottságú nőnek! Már csak az kell, hogy nagyon szépen tudj rajzolni, és sok-sok fantázia. A szívedre hallgass, ne a sztereotípiákra!

Én egy családra vágyó nőnek sem javasolnám az orvospályát, magam is ezért döntöttem végül a gyógyszerészet mellett, ahol még a legtöbb orvostudományt lehet tanulni és segíteni az embereken. Ezen még nem gondolkodtál? Fizikával is lehet felvételizni, én is azzal jöttem.

2012. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló nézz utána légyszives :)) Te lehet régen felvételiztél még, fogalmam nincs régen milyen volt a rendszer én idén felvételizem, és biztos hogy jobban tudom, mint te.. próbáld csak ki felvi.hu -n pontszámítóba írj be nagyon sz@r évvégi jegyeket és érettségiket, csak a biosz meg kémia érettségire írj be magas %-ot, meglátod h az alapján kapod a pontokat.. ennek a pontszámítási módnak a neve a duplázás, erre is rákereshetsz..
2012. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából a kézügyességemmel is vannak problémák kicsit, de szerintem az fejleszthető valamilyen téren. A gyógyszerészet igazából a kémia miatt nem vonz, mert azt kevésbé szeretem, fizikával mennék.
2012. jan. 10. 21:43
 7/7 anonim ***** válasza:

"ja, igazad van, ha tesiből 4-es csak, akkor még van esélye... amúgy meg nem csak a felvételi tárgyak jegyei számítanak okoska, hanem a bizonyítványok átlagai is!"


Pontduplázásról még nem hallottál? Egyébként gimiben 3,9 volt a legjobb átlagom, orvosin 3,93 a legjobb átlagom. Elsőre felvettek, és eddig egyetlen pótvizsgám volt, szóval baromira nem számít, hogy milyen jegyeid voltak gimiben.


Kedves kérdező, ha orvos akarsz lenni, és itthon akarsz maradni, akkor az családalapítás terén nem egy előnyös felállás. Jóesetben 24 leszel mire elvégzed az egyetemet, utána minimum 2-3 év mire szakorvos leszel, de ez akár 7 is lehet (plasztikaisebész, szívsebész). Szóval kb. 30 éves vagy mire elkezdődik az igazi karriered, és te ekkor elmész gyesre, mert gondolom nem 35 fölött akarsz gyereket.

2012. jan. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!