Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fősulin hogy zajlanak a...

Fősulin hogy zajlanak a vizsaidőszakok?

Figyelt kérdés
Hány vizsga ván általában egyszerre? Több napon is vizsgáznak? Mikor vége egy vizsgaidőszaknak, akkor újra sulibajárnak, vagy vizsgák után van szünet?
2012. jan. 11. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Én most vagyok elsős. Elvileg 12 vizsgám van, de sokból volt jegymegajánló zh-m, így összesen van 6. Lesz szünet, január 21-én vége a vizsgaidőszaknak és csak február 14-én indul újra ha jól emlékszem.
2012. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy zajlik, hogy szeptembertől december közepéig kb. van a szorgalmi időszak, amikor be kell járni az órákra, beadandókat kell csinálni, és minden tárgyból írunk 1-2 zh-t (dolgozat), általában a szorgalmi időszak vége felé.

Vannak olyan tárgyak, amikre a zh-alapján adnak jegyet, és vannak olyan tárgyak, amiknél a sikeres zh annak a feltétele, hogy mehess vizsgázni.

A vizsgaidőszakban (dec. közepétől jan végéig) vanna a vizsgák, minden vizsgás tantárgyhoz kiírnak általában 2-3 vizsgaidőpontot, és te választhatod ki, hogy mikor melyikre mész, érdemes úgy csinálni, hogy legyen pár nap 2 vizsga között.

Nekem átlagban 10-12 tárgyam volt egy félévben, és ennek úgy a feléből kellett vizsgáznom.

Ha vége a vizsgaidőszaknak, akkor általában van 1-2 hét szünet, amikor fel kell venni a következő félév tantárgyait, össze kell állítani az órarendet, és kezdődik újra a szorgalmi időszak (febr. - május), utána pedig még egy vizsgaidőszak van, aztán nyáriszünet.

2012. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!