Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Biológia tanárom most...

A Biológia tanárom most értesített, hogy osztályozó vizsgát kell tennem mert a héten beteg voltam, és nem írtam meg egy TZ-t?

Figyelt kérdés

A Jegyeim 1-5-1-2-1 1.86-os átlag, azaz 2es. Nem vagyok rá büszke, így sikerült. Az utolsó két TZ-ről hiányoztam, 1-et már megírtam. Tényleg Osztályozó vizsgára küldhet?

(Pénzügyből ugyan ilyen felállással, hogy 1 témazárót megírtam, 1-et kihagytam a héten, lezártak.)


2012. jan. 12. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanárfüggő. Ha ő a keményebbek közül kerül ki akkor meg pláne. De osztályozó vizsgára nem küldhet, ezt azért tudd. Magántanuló voltam, tehát tudom. Minimum 3 jegyednek kell lenni és abból 1 TZ. Ha ez megvan nem kötelezhet osztályozó vizsgára mert az az egész félévet magába foglalaja. Ha tényleg csak erről hiányoztál akkor az utolsó anyagból feleltethet/TZ-t írathat, de osztályozó vizsgára ennyi jegy mellett nincs szükséged. De gondolom az 1esek közül valamelyik TZ. Tehát ne számíts rá, hogy arra megadja a2est. Nálunk az volt a szabály, hogy csak tiszta 2es átlagtól kapja meg a tanuló a 2est. Még 1,9nél is buktattak.
2012. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Osztalyozora nem kuldhet, ha a jogi oldalat nezzuk,megis nalunk megtettek,igaz utan a gyerek iskolat is valtott. De ha koti az ebet a karohoz,akkor meg fog buktatni,nalunk ez a bizonyos tanar,meg 2.1-nel is buktatott,es egy "irgum-burgum"-tol eltekintve,amit a sok szuloi panasz miatt kapott,semmilyen kovetkezmenye nem lett. Szoval ma Magyarorszagon szerintem mar nincs olyan,hogy "jog". Mondjuk en 4 eve vegeztem,akkor se volt,manapsag meg annyira se.
2012. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nálunk x.75-től már a jobb jegyet KÖTELES megkapni a diák, írták le egy dokumentumba és az összes tanár aláírta. Azaz, ha most nem írom meg a dolgozatot, a jogaim szerint le kell hogy zárjon a tanár?
2012. jan. 12. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Nalunk is alairtak,ezt a tanart meg se erdekelte. Nem tudom. Ha az igazgatod szabalykoveto,akkor menj hozza,mert ha azt mondja,hogy nem fog lezarni,az vagy csak ijesztgetes,vagy nem, es ha nem akkor te jarsz rosszul nem o. Mellesleg ha itt meghuz,es raadasul ugy,hogy te tenni se akartal ellene,akkor ha akarja evvegen is meghuzhat,es kuzdhetsz,ahogy akarsz,nalunk ugyanez volt,szerencsere nem velem,de attol meg en is kaptam a jobol,mert en meg a rosszabb jegyet kaptam meg szinten,ahogy az osztaly fele velem egyutt.
2012. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, x,75 felett köteles megadni, de 1,75 esetében nem így van, el kell érni az 1,9-es átlagot. Szóval hajrá!
2012. jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Háát én nem bíznék abban, hogy a tanárod csak viccel.. Oké, nem iratHATNÁ meg, de nekem is van hasonló kaliberű tanárom...
2012. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!