Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási intézményben...

Felsőoktatási intézményben (főiskolán) a felsőfokú szakképzéseken is ugyanúgy van vizsgaidőszak, mint az alapképzésekben?

Figyelt kérdés
mennyiben tér el az alapképzés a felsőfokú szakképzéstől?? Persze a diplomán és a követelményeken kívül? Neptun tagjai leszünk?
2012. jan. 12. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk a BGFen az FSzesek is neptuntagok illetv enekik is ugyanúgy van a tanrend mint nekünk alapképzéseseknek, tehát van vizsgaidőszak.

A 2 év alatt gyorsabban veszik át az anyagot, mint mi, illetve nem olyan mélyen. Valamint nekik csak 1 hó szakmai gyakorlat van, nekünk meg 1 hónap + félév.

És a diploma a legnagyobb különbség.

Meg az alapképzésesek(akik rendesen tanulnak) sokkal nagyobb szakmai tudásra tesznek szert, mélyabban ismerik a szakterületet... De az FSzel is el lehet helyezkedni, csak kevesebb fizuért, kisebb beosztásban és lehet hogy nehezebben.


(én pénzügy számvitel szakos vagyok, az FSZek nálunk a BGF-PSZK karon pedig a pénzügyi, számviteli, banki és az adóigazgatási szakügyintézők pl)

2012. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én idén szeretnék jelentkezni BGF-re, a KVIK-ra, turizmus-vendéglátás szakra. Viszont eléggé félek, és hát jogosan is, mivel ugye idén eléggé meg fognak emelkedni a pontszámok, és jóval csökkentik az államilag támogatott helyeket. Ezért gondoltam, hogy bebiztosítom magamat egy felsőfokú szakképzésre való jelentkezéssel, így az idegenforgalmi szakmenedzser mellett döntöttem. Viszont sokan azt mondják, hogy Dunát lehet már rekeszteni ezzel a szakmával, csak engem igazán más még nem nagyon érdekel. Tudnál esetleg valamit javasolni?
2012. jan. 12. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!