Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki jogi egyetemen van vagy...

Aki jogi egyetemen van vagy végzett, kérem segítsen!?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy a jogi egyetemet ha elvégezném akkot korulbelul ugyvédi állást tudnák foglalni, ugye? Valamint nehéz-e, ugyértem az emberi jogokon és torvenyeken van a hangsuly? Valamint még azt szeretném tudni, hogy sikerult máris az egeytem elvégzése után munkát találni?

Nagyon sokat segítene, ha válaszolnátok, mert választás elott állok!


2012. jan. 12. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Szia! Én jogra járok, II. éves vagyok. Nem csak ügyvéd lehetsz, lehetsz bíró, ügyész, jogtanácsos, valamelyik cégnél jogi szakember, jogvédő, és még sok minden. Jogászra mindig szükség van, azt kétlem hogy ügyvédként tudnál érvényesülni, mert ma már egy nagyobb városban minden 2. sarkon van egy ügyvédi iroda, ergo nagy a konkurencia. Hogy nehéz-e az relatív, aki szeretni csinálni annak nem, és nem feltétlen a törvényeken van a hangsúly, pl alkotmányjogból, büntetőjogból, polgári jogból többszáz oldalas könyvekből tanulunk, és ahhoz kiadott a tanár pár jogszabályt amit a tanultak vonatkozásában el kell sajátítani. Emberi jogokat asszem alkotmányjog III keretében fogsz tanulni, 3.ba, persze addig is esik szó róla. Ismerőseim közül akik már leállamvizsgáztak tavaly, mind egytől egyig talált állást, de ehhez fontos hogy mindent beleadj, és 4-5össel végezz, mert ha csak arra törekszel minden félévbe majd hogy a vizsgáid meglegyenek, akkor nem lesz állásod, 2-3as jogászt sehova sem keresnek.
2012. jan. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem, nagyon szépen koszonom!
2012. jan. 14. 12:15
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
én meg azt hallottam, hogy nagyon telített ez a szakma, és nem sokat ér ismerősök és protekció nélkül a jogász diploma... . Egyik ismerősöm próbált magának gyakornoki állást nézni a nyárra, elküldte vagy 30 helyre az önéletrajzát, motivációs levelét és még a színötös index másolatát is... egy sem helyről nem hívták vissza... .
2012. jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és köszönöm szépen annak aki leszavazott. Talán irigység?! Persze ha szakmunkás a kedves lepontozó akkor megértem...

Utolsó: ismerőseim közül akik ötössel végeztek, kaptak állást, kivétel nélkül.

2012. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
amúgy meg bírom az ilyen "azt hallottam ..." kezdetű véleményeket, joghallgató vagyok, talán leendő jogász létemre kicsit jobban informált vagyok a témában
2012. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!