Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lécci valaki segítsen nekem....

Lécci valaki segítsen nekem. Mert nem megy a puskázás és segíthetnétek :D puskázási tippek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megnyitsz egy új word dokumentumot. Táblázat beszúrásával készítesz egy 12 soros, 7 oszlopos táblázatot. A cellák méreteit pedig 20*25-re állítod (természetesen mm-ben, 20 mm magas, 25 mm széles legyen egy-egy cella.) Kész a puskarácsod. Ebbe a cellákba egyesével kezd el beleírni kis betűmérettel (5-ös, 6-os, stílusnak ajánlott a Times New Roman, ez kis helyet foglal) az anyagot. Függőlegesen haladj lefelé, érdemes sorkizártra tenni a beírást a cellában, hogy több férjen bele, de tagolni, formázni sem rossz ötlet, hogy átláthatóbb legyen. Ha leértél az oszlop aljára, folytasd a mellette lévő oszlop tetején a beírást, egészen addig, amíg kész nem vagy. Ha készen vagy, nyomtasd ki.


Vegyél elő egy vonalzót és egy körzőt. A vonalzóval vízszintesen kezd el gyengén bekarcolni a cellákat elválasztó vonalat. Tényleg csak gyengéden! Ha kész, vágd fel függőleges csíkokra az egész puskarácsot, úgy, ahogy haladtál a beírással (tipp: érdemes a legalsó cellák után hagyni szemre ész nélkül kb 5 mm-es sávot), de figyelj, hogy ne keverd össze az oszlopokat! Ha kivágtad, cellux-szal, vagy ragasztóstifttel ragaszd össze a csíkokat, a sorrendnek megfelelően. Itt jön kapóra az a kis 5 mm-es sáv, amit hagytál (ez nem kötelező, el lehet hagyni, én annó mindig hagytam ennyit). Ha összeragasztottad sorrendnek megfelelően, van egy vékony, bazi hosszú szalagod. Harmonika szerűen hajtogasd össze (itt jön kapóra, hogy körzővel bekarcoltad, nem gyorsan megy a hajtogatás). Úgy hajtsd össze, hogy az üres oldalak egymás felé nézzenek. Ha kész, húzd szét. Fordíts meg az egészet, a sima oldalát pedig kend be ragasztóstifttel (egyszerre kb egy csíknyit kenj be ragasztóval), majd hajtsd össze megint. Ezt csináld egészen addig, amíg nem végzel. Ha kész, cellux-szal ragaszd össze a gerince mentén az egészet szorosan, mintha könyv lenne. Kész a "pörgő", vagy teljes nevén pörgetős. Egy pörgő akkor van jól elkészítve, ha a tenyeredben szétnyílik félkör alakban, mint egy virág. oldalra fordítva akár teljes kört is formázhat. Így lehet a legkönnyebben pörgetni, mert az oldalak nem tapadnak össze.


A használata sok gyakorlást igényel! Szigorúan csak egy kézzel szabad használni! Ha két kézzel "pörgetsz", a puska elveszti az értelmét... Gyakorolni azért kell, hogy a kezed ne úgy álljon, mintha görcs állt volna belé, hanem a lehető legtermészetesebb tartása legyen. A tenyeredben úgy helyezd el, hogy a kisujjad ad neki támaszt, a gyűrűs, a középső és mutató ujjad takarást, a hüvelykujjaddal pedig pörgetsz. Filmnézés közben gyakorolj addig, amíg gond nélkül, oda-vissza tudsz pörgetni. Érdemes az elrejtést is gyakorolni pulóver ujjba, egy mozdulattal. Ez legyen gyors, mégis feltűnésmentes!


Amúgy ezt leginkább egyetemeken lehet a legjobban alkalmazni, mert ott a zh-t, vizsgát nem 30-an írják, hanem akár több mint 100-an is, egy nagy előadóban. Egy 30 fős teremben 30 emberrel le fogsz bukni ezzel :P. Ráadásul elég babra munka megcsinálni. Nem az összerakással van a gond, fénykoromban 10 perc alatt összeraktam, hanem a puska beírása vesz el sok időt :D. Ja, a pörgő legnagyobb hátránya, hogy ábrákat nagyon nem lehet beletenni. Lehet, de akkor nem biztos, hogy látható lesz, a kis mérete miatt.

2012. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
69%
nem egyszerűbb megtanulni az anyagot mint hogy ennyit szarakodsz vele? :D:D
2012. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
én úgy szoktam csinálni,hogy a lábam közé teszem a táskámat abban kinyitom a füzetet vagy írok puskát és kész(ha valki be akar köpni akkor arréd lüköd a lábaddal és kész is)
2013. febr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!