Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén felvételizek, és nyelvtan...

Idén felvételizek, és nyelvtanból ezeket nem értem és kellene hozzá egy kis segítség (? )

Figyelt kérdés

Idén felvételizek, és ezeket nem értem nyelvtanból: mély,vegyes,magas hangrendű szavak (ezeket hogyan lehet felismerni?) zöngés,zöngétlen mássalhangzók(ezeknek is a felismerése) részleges hasonulás,teljes hasonulás,összeolvadás,rövidülés ,mássalhangzó kiesés(ezeknek is a felismerése)


Köszi előre is aki segít!


2012. jan. 13. 18:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem helyesíráshoz akartam,de már mindegy
2012. jan. 13. 18:06
 2/5 anonim ***** válasza:

hangrendben nem vagyok biztos:

mély hangrend: szava, melyekben a,á,o,ó,u,ú

magas hangrend: e,é,i,í,ő,ö,ü,ű

vegyes: ennek kombinációja mássalhangzók fordulnak elő

zöngés, zöngétlen: zöngétlen pl a b,m,n,v,d...mikor kimondod, tedd a tenyered a fejed búbjára, ha érzel ,,rezgést˙˙, zöngés

sok zöngésnek van zöngétlen párja, pl: v-f, d-t, cs-dzs...

többi...nem tudom, bocsi

2012. jan. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

fejed búbjáraXDDD ez jó!:) a torkodra!! ha rezeg akkor zöngés ha nem akkor zöngétlen. am a mássalhangzótörvények:

összeolvadás: amikor 2 hang helyett egy harmadikat ejtesz. pl.: játszik: a tsz helyett c-t ejtesz.

írásban jelölt teljes hasonulás: pl.: tollal. úhy lenne hogy tolval, de a v hasonult.

írásban nem jelölt teljes hasonulás: hallják. két j-t ejtesz, de írásban nem jelölöd.

zöngésség szerinti részleges hasonulás:

zöngésedés: kapdos.-kabdos-nak mondod. b-zöngés

zöngétlenedés: foghat-fokhat-nak mondod. k-zöngétlen.

képzés helye szerinti részleges hasonulás: színpad.-szímpadnak mondod. az n,m hangoknál mmindig képzés helye szerinti a hasonulás.

rövidülés: otthon-othon-nak mondod.

nyúlás: pl.: egy. eggy-nek mondod.

kiesés: pl.: halasztgasd-kiesik a t.

ha valamit nem értesz, írj nyugodtan. remélem, sikerült jól elmondanom:)

2012. jan. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem naggyából! köszi:D
2012. jan. 14. 19:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utóbbit én sem tudom, de a magam, mély, vegyes nagyon könnyű. Magas, hogyha azok a magánhangzók vannak benne ami a teniszütő szóban (és párjaiban), mély, ha autó szóban szereplők vannak. A vegyes pedig logikusan ugye azok, amelyekben mindekettőből van. :D
2012. jan. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!