Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 14 vagyok és ebben az évben...

14 vagyok és ebben az évben felvételizek. Nagyon hülyeség ez az ötlet? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
cukrász szeretnék lenni és úgy gondoltam, hogy inkább végzek egy sima gimit és utána mennék tanfolyamra.... mert többen is azt mondták, hogy ez nem valami jó mert inkább menjek szakközépbe... de mi van hogyha később meggondolom magamat és már nem szeretnék cukrász lenni?
2012. jan. 4. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szakközépből is lehet érettségizni és esetleg tovább tanulni is, de tény, hogy gimnáziuma jobban felkészítenek az egyetemre. Neked kell eldöntened. :-)
2012. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem nem hülyeség. :)
2012. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

SEMMIKÉPPEN NE MENJ SZAKKÖZÉPBE!!!!!

onnan nem tudsz eljönni ha meggondoltad magad!

Jó gondolat a gimi én is csak gimikbe jelentkezek (én is most felvételizek :D )

2012. jan. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha jó tanuló vagy, tényleg inkább gimibe menj, nehogy később megbánd.


Akkor érdemes a szakközepen gondolkodnod, ha amúgy az egy jó iskola, és elég nagy esély is van rá, hogy cukrász szeretnél lenni. Mert ha gimnáziumi érettségi után akarsz cukrásztanfolyamot keresni, akkor azok a pár hónapos vagy max. 1 éves OKJ tanfolyamok azért nem lesznek ugyanazok, mintha valaki 4 évig a szakmájára készülne szakközépben.

2012. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szakközép, ha elég erős még felkészít az egyetemre.

Szakmunkásképzőből viszont közel esélytelen egyetemre jutni.

A gimnázium viszont nem tanít szakmát.


Szerintem a szakközép a jó választás.

2015. jan. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!