Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kredit illetve passzív félévve...

Kredit illetve passzív félévvel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Most vagyok elsős, államilag támogatotton, a szak és suli teljesen mindegy. Az első félévem sajnos rajtam kívülálló problémák miatt nagyon gyenge lett, 28 előírt kreditből lett 7.


Így most azt terveztem hogy a második félévet passziváltatom és akkor jövő év elején újra felveszem a tantárgyakat és hajtok. Viszont a suliban azt mondták hogy csak tanév végente - tehát nyáron - nézik azt hogy 2 aktív félév után megvan-e az előírt kreditek fele.


Tehát h most passziváltatok és jövő szeptemberben folytatom akkor az gyakorlatilag olyan lesz mintha újrakezdeném a sulit?


Remélem értitek mire gondolok. köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 14. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen lesz ugyanolyan, mert teljesítettél 7 kreditet, azokat a tárgyakat nem kell újra felvenned.

Amúgy pedig igen, ha passziváltatsz, akkor nem nézik az n*15-ös szabályt, nem is lenne értelme.

De ha nagy a gubanc, akkor most újra jelentkezel a sulidba, mint ahogy tavaly is, 9000Ft ellenében, és ha felvesznek, akkor teljesen új lappal indulsz. A 7 kredites tárgyakat elfogadtatod, de ugye ezzel ki van lőve az a lehetőség, hogy elbocsássanak a sulidból.

Érthető?

2012. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Netta46 válasza:
Igen ha most passzív leszel akkor szeptemberben megint az elsősökkel fogsz kezdeni, annyiban lesz akkor más hogy egy két tantárgyat ha majd elfogadtatod ami megvan kredit,akkor nem kellesz újra megcsinálni az adott tantárgyat.
2012. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közgáz szakon vagyok, tehát újrafelvételi kilőve, 440el se lenne semmi esélyem újra az államira! :D
2012. jan. 14. 15:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezesetben viszont nagyon-nagyon húzz bele a tanulással, becsüld meg, hogy Téged még finanszíroz az állam. Ne szúrj ki saját magaddal.
2012. jan. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez a minimum, más évekig tanul hogy felvegyék és most lehet semmi értelme nem volt, én meg itt kérdezgetek ilyeneket. Meg fogom becsülni és még egyszer köszönöm :)
2012. jan. 14. 16:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert és kitartást! :)
2012. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm és neked is hasonlókat kívánok mind tanulmányaidban mind pedig az életben! :D
2012. jan. 14. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!