Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tpasztalt óvónénik segitenétek...

Tpasztalt óvónénik segitenétek egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

annyira kezdő vagyok hogy még el sem kezdtem:))

komolyabban: egy erdélyi községben élek, ahol a lakosság 90százaléka román. annak a 10százalék magyarnak van 10 kisgyereke akit magyarul szeretne tanittatni. erre csak óvódában és 4.osztályig van lehetőség. van egy magyar óvónéni de ősztől el fog menni és a kis sereg magára marad mert nincs senki aki helyettesitse.nincs felnőtt aki magyarul helyesen és folyékonyan beszélne, irna olvsna, pedagógiai képzéssel. ez egy ilyen környék, itt szorványban élnek magyarok. felajánlottam az illetékeseknek hogy helyettesitném ősztől az óvónénit. ez azért jutott eszembe mert épp lejár a gyesem és vinném magammal a kislányomat is. közben beiratkozom pszicho-pedagógia képzésre is. (amúgy az egyetemen én politikát tanultam, azzal itt nincs mit kezdenem, majd titkárnő voltam)

tudom hogy nem egyszerű, de én elszánt vagyok. amig itthon voltam rengeteget olvastam ilyen téren, mármint gyerekpszichológia, nevelés, tanitás.


arra kérlek kedves segitőkész óvónéni aki elolvasod kérdésem, ajánlj nekem olyan könyveket amikből játék és foglalkoztatás ötleteket merithetek. nálunk az óvóda 8tól-12ig tart, ezt a 4 órát kell tartalmasan eltölteni. terveket kell készitenem már mostantól, mert be akarom bizonyitani hogy elszánt és ügyes, talpraesett vagyok, bár egyenlőre végzettség nélkül. segitséget köszönöm!


2012. jan. 15. 14:04
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!