Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarból szeretnék majd...

Magyarból szeretnék majd emeltszintű érettségit tenni. Mit kell hozzá tennem, hogyan készülhetnék fel? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés
Miket kell elolvasni/megtanulni? Mire kell figyelni? Szükséges tanári segítséget kérnem, vagy egyedül fel lehet rá elég alaposan készülni? Mik szoktak lenni? Valóban olyan nehéz, mint amilyennek mondják? Latin kifejezéseket meg kell tanulnom?
2012. jan. 16. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Járj magyar fakultációra, csináljál előző évi érettségi feladatsorokat és hasonlók
2012. jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is emelt szinten érettségiztem anno magyarból. Gyakorold sokat a típusfeladatokat, az fontos. Emellett az írásokra kell oda figyelni nagyon, sokat kell írni. És persze sokat kell tanulni is hozzá, hisz bármit kérdezhetnek, elengedhetetlen az intertextuális látásmód, amit szintúgy fejleszteni kell. Én jártam tanárhoz különórákra, nekem sokat segített. Nézd át a verseléseket is, azt elvileg mindig kérik valamilyen formában... Egyébként a nyelvtani rész nem túl nehéz, pár kérdés, ha jól emlékszem... Nem könnyű, de meg lehet csinálni jól is, főleg ha szereted. :) sok sikert, és írj sokat! :)
2012. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Itt megtalálod az érettségi feladatokat, köztük az emelt szintű magyar nyelv és irodalom feladatokat is a megoldással.


[link]


Jó felkészülést! Ági

2012. jan. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Engem évek óta azzal stresszel a tanár, hogy a magyar emeltszintűt lehetetlen jól megcsinálni... talán nem csoda, hogy már most izgulok

2012. jan. 18. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:

szia, bemásolom neked, amit egy hasonlót kérdezőnek írtam:


a pethőné-féle könyvek a legjobbak szerintem, van benne szükséges szakszókincs is és az olvasásával megragad benned az emelt szintű fogalmazás, ami kelleni fog az írásbeli résznél.

mint írtam, nem csak ebből készültem, mert a szóbeli tételek kidolgozásához és a nyelvtan egy részéhez különtanárhoz jártam. minden fellelhető magyarkönyvet elolvastam, de a pethőnére koncentráltam, a többi csak töltelék volt.

megvan már a szóbeli feladatsor? mert el kéne kezdened kidolgozni őket, az az írásbelihez is sokat ad majd hozzá.

figyelj oda az adatokra: nevek, évszámok, stílusjegyek, műcímek.

ha meg tudod engedni magadnak, szerintem megéri néhányszor eljárni különtanárhoz, hogy a nagyon nehéz tételekben segítsen. sokba kerül, de nekem pl sokat segített a nagyon fondorlatos irodalomtételeknél. ha ez megnyugtat, amikor decemberben kézhez kapta ma tételsoromat (ja igen, tavaly érettségiztem), a tételek nagy részéhez hozzászólni se tudtam volna :D és voltak benne olyan szavak, amikről nem is tudtam volna megmondani, hogy mi. de ez még inkább segített abban, hogy rákapcsoljak.

teljesen bele kell merülni, ezzel kelni-feküdni (kis túlzással). az segít, ha élvezetet találsz a művekben: hogy milyen szép a vers, milyen érdekes ennek a költőnek az életútja, milyen izgalmas ez a regény.

nekem az a hatalmas előnyöm is származott belőle, hogy jó nagy mennyiségű műveltséget szedtem fel az irodalom témaköréből, amiből sokszor profitálok azóta is. ez motiválhat téged is :)

egy tipp: a magyar szerzőkre koncentrálj, külföldiek nagyon ritkán szokott szerepelni az írásbeliben.

és persze rogyásig kell tanulmányozni az előző évek érettségijeit, az első betűtől az utolsóig, javítókulccsal együtt. a neten mindet megtalálod :)

azt említenem sem kell, hogy tökéletes helyesírás kell. hibapontokat számolnak az írásbeli résznél, egy-két kisebb hiba még nem jár pontlevonással, de a súlyos hibák már levonással járnak.

2012. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél! :)
2012. ápr. 5. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!