Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy fog sikerülni így a magyar?

Hogy fog sikerülni így a magyar?

Figyelt kérdés
Annyira nem akar a fejembe menni a sok magyar tétel. Mindegyiket keverem, vagy leginkább eszembe se jut, hogy kiről van szó. Elemzés megint csak nem megy. Abszolút egy legutálatosabb tantárgy számomra. Van olyan itt, aki szintén így érez? Esetleg már leérettségizett ennek ellenére? Most is neki ültem, hogy tanulgatom, de annyira idegen nekem az a megfogalmazás, amit a tanár lediktált órákon, hogy ha agyon verem magamat se marad meg bennem. Mit lehet ilyenkor tenni?? Valami tipp??
2012. jan. 18. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Te már ezeket tanulod?Nekem is kellene?:O Én sem szeretem a magyart de nincsenek is vele terveim,neked kell a továbbtanuláshoz vagy valamihez?Én úgy vagyok vele hogy 4es úgy is lesz,amúgy meg senkit sem érdekel :D de úgy fogom hogy a tételeket kinyomtatom mindet külön kis lapokra kiszínezgettem(kijelölöm a lényeget)meg kikeresem a műveket és lesem.Majd lesz egy csomó idő úgyis kidolgozni a dolgokat felelés előtt, meg ott lesznek a versek stb. nem hiszem h nagy dolog lenne,mondjuk nekem az írásbelivel is problémák lesznek :D sokat írni...helyesírásom se a legjobb...öö hát most elég rossz hogy ezt eszembe juttattad,de mindegy :D semmi pánik
2012. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát még nem érettségire tanulok, de én levelezős vagyok, vannak negyed éves vizsgáim, és most hétfőre kell 8 tétel. Aztán azért...de hát én nekem jó az is, ha 3as lesz kb, vagy persze örülök, ha meglesz...:/

Nagyon nem szeretem, és nem is tudom megtanulni....tehát nagyon parádés lesz, majd kiállni szóbelizni és nézni a tanárt, ő meg arra gondol, hogy engedett el idáig..:D

2012. jan. 18. 14:37
 3/9 A kérdező kommentje:
Viszont miért estél kétségbe, hogy már tanulnod kéne, ha 4es úgy is lesz, ha nem szereted...:D Én örülnék, ha ezt kitudnám jelenteni, hogy jajj 4es úgy is lesz, pedig nagyon nem szeretem..:D
2012. jan. 18. 14:41
 4/9 anonim ***** válasza:
ó az nem olyan sok,mindegyikről tudj valamit,és majd ott elmakoksz valamit :D biztos meglesz az.szurkolok
2012. jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

8 tétel tényleg nem vészes, azt még be is tudod magolni.

Én azt javaslom, hogy saját magadnak dolgozd ki (azzal is tanulsz, és többre is fogsz emlékezni). Vedd elő a tankönyveket, esetleg könyvtárban nézzél másfajta tankönyveket,s ha már világos maga a tétel, akkor lehet,h jobban megérted azt, amit a tanárod lediktált.

Az elemzéstől ne félj. Ha pl verset kell elemezni, akkor: beszélsz a keletkezési körülményekről (ezt meg kell tanulni), ha nem ismered a verset, akkor elmondod,h miről szól, és,h milyen költői eszközök, költői képek vannak benne, ez nem nehéz

2012. jan. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

8? Hat nekunk 20 irodalom, 20 nyelvtan. Mi a 8?:)

Hat nekem nem megy vhogy..most voltak vizsgaim mindenbol. Irodalomnal novella elemzes volt..majd kiderul a jegybol h mennyire ment...remelem erekelheto vmenynire, mert akkor annyira rosszat nem irhattam...:D de sztem rossz eltt.:)

2012. jan. 18. 22:00
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát tudom, hogy nem sok. Csak nem tudom majd mit szólnak, ha ott makogok...és látszik, hogy nem tudok róla nagyon semmit..:) Nagyon félek a vizsgabiztosoktól. Véleményetek alapján milyenek?
2012. jan. 18. 23:01
 8/9 anonim válasza:
Szia, gondolom azóta már túl vagy rajta! Hogy sikerült? :)
2014. jan. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Haha...mar nevetek az egeszen :)

Jo moka volt.:)

2014. jan. 7. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!