Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizetős főiskola lehetséges?

Fizetős főiskola lehetséges?

Figyelt kérdés

Hülye kérdésnek fog hangzani, de szeretnék olyan emberkéket kérdezni, akik ugyanilyen cipőben voltak, kíváncsi vagyok a véleményekre, tapasztalatokra.

Annak az esélye, hogy államira most szeptemberben bejussak 0, viszont meg szeretnék próbálni fizetőse, de azt, hogy miből, hogy lesz még nem tudom, de a határidő már itt van, szűk 1 hónap.

Az lenne a kérdés, hogy meg lehet-e csinálni?

Amit kinéztem szak elvileg 3 és fél éves, heti 2x kell bejárni és 150-160 e / félév.

Ha megpróbálom, és nem találnék csak diákmunkát mellette, meg lehet csinálni?

Meg úgy vagyok vele, hogy egy próbát megér, ha mást nem abbahagyom, ha nem megy.

Nagyon köszönöm a válaszokat, akár attól, aki már túl van ezen a döntésen :), vagy aki ugyanígy fontolgatja..


2012. jan. 18. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nappalin vagyok, fizetősön. Van diákmunkám emellett is, és tudom csinálni, nem olyan vészes, heti 2-3× dolgozom 6-9 órát, csak mindent jól meg kell szervezned előre. (Ezzel kb havi 30-40 ezret keresek, ami bőven fedezi a féléves 184 ezres tandíjamat.)


Úgy vettem ki a leírásodból, hogy te leveleőre akarsz menni. Az a helyzet, hogy ilyenkor nem kapsz diákigazolványt, tehát nem mehetsz diákszövetkezethez dolgozni. Teljes munkaidős állást viszont tudsz vállalni, amivel ugyebár többet keresel.


De én mégis azt ajánlom neked, hogy ha tudsz, menj nappalira, és legrosszabb esetben menj át levelezőre.

2012. jan. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És ez biztos, hogy levelezőn semmilyen diákmunkát nem lehet kapni? Mert van ahol láttam, hogy levelezős vagy estis diákot keresnek.

Az a baj, hogy az a suli, ahol van ez a szak,ott csak levelezőn van, és olcsóbb, mint máshol.

Abban igazad van, hogy előre lenne jó lefixálni mindent, de febr. 15 ugye a jelentkezési határidő, és jelenleg nem dolgozom csak OKJ-n vagyok, szeptemberig nem tudom lenne-e munka vagy nem.

2012. jan. 19. 20:44
 3/8 A kérdező kommentje:

Más suliban és nappalin sokkal többet elkérnek, viszont ha nem lesz munka mellette nem is fogom tudni fizetni.

Levelezőn, hogy mellette munkát vállaljak nem lehetséges?

Ha meg megpróbálom nappalin, egy másik suliba ahol van, ott kijön a költség 190.-200.000-re és abban még nincsenek benne a jegyzetek, meg ilyenek, ugye?

2012. jan. 19. 21:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Levelezős vagyok, diákszövetkezeten át dolgozok.

Az a lényeg, hogy diákigazolványa legyen valakinek. És az a levelezősöknek is van. Legalábbis felénk így megy.

2012. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most olvasom mit írt az első: rosszul tudod, a levelezősöknek van diákigazolványuk, ugyanúgy diákjeggyel is utaznak, stb.
2012. jan. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Komolyan? Nekem pedig azt mondták, habár már nem tudom, hol olvastam. De akkor oké, elnézést. =)
2012. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor most kapni levelezőn diákigazolványt?

És diákmunkát hogy lehet ott vállalni, mert most nézegettem a diákszövetkezetek oldalát,és ki is van emelve,h nappalis iskolalátogatásival...

Levelezőre mennék inkább.. de, ha nem tudok mellette diákmunkát vállalni, akkor vakon nem vállalhatom be.

2012. jan. 21. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, van diákigazolvány, nekem is van.

hát ez helyfüggő szerintem, mert nálunk JNSZ megyében a diákszövetkezetek áltak dolgozhatnak estisek meg levelezősök is.

2012. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!