Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégiummal milyen következmé...

Kollégiummal milyen következmények járhatnak?

Figyelt kérdés
Üdv,jövőre közép iskolába fogok járni,azon belül koleszos leszek...nincs túl sok barátom,csak olyan 5-6,de azokkal összejárok pizzázni, stb...mások társaságát nem túlzottan keresem,egyrészt nem tudom,hogy ha ott lesz az alkalom akkor hogy kezdjek beszélgetésbe,tartok tőle nem lesznek barátaim.
2012. jan. 19. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Legyél kedves és segítőkész a többiekkel, aztán majd meglátod, hogy alakul. Kollégiumban viszonylag egyszerű kapcsolatot létesíteni, hiszen együtt laktok.

A szobatársaiddal mindenképpen fogtok sokat beszélgetni - jó esetben -, néhány aranyszabályt érdemes betartani, például a fent írtak - aki kedves, azt jobban szokták szeretni, és ha segítesz nekik, amikor kell, hálásak lesznek érte, valamint valószínűleg ők is segítenek, ha neked lesz rá szükséged.

Ha beszélgettek, légy érdeklődő. Persze nem hátrány, ha valóban érdekel, amit mondanak. Igyekezz inkább kérdezni, ha tőled kérdeznek, válaszolj, aztán "add vissza a labdát". Azt senki nem szereti, ha valaki kiselőadást tart - kivéve ha kimondottan ezt kérik. Érdemes ezen előre gondolkodni, ha eddig nem voltál nagy beszélgető: vajon milyen kérdéseket érdemes feltenni? Első nap pl. családról, vannak-e testvérei, kisállatai, hol járt suliba, mi a hobbija. De persze ne keresztkérdések legyenek :D Aztán ahogy beszélgettek, ha mond valamit, amiről látszik, hogy érdekli, akkor kérdezz arra rá, mer szívesen fog beszélni róla. Például ha azt mondja, hogy szeret focizni, akkor megkérdezheted, hogy járt esetleg valamilyen klubba? Vagy otthon a haverokkal?

Jó esetben neked is lesz módod, hogy elmondd, amit rólad tudni kell, ezt bízd a többiekre, hogy mikor kerül erre a beszélgetés fonala, ne erőszakold, hogy elmondhasd, viszont ha kérdezik, akkor válaszolj.

A többi szobában lakókkal már nyilván nem olyan egyszerű kapásból összehaverkodni, de mindenkivel nem is lehet. Azért valószínű, hogy lesz onnan is barátod :)

Első kapcsolatfelvételnek amúgy elég annyi, hogy "Szia, hadd mutatkozzak be, XY vagyok és az ötös szobában lakom."

Beszélgetéshez elsőre jó téma a kollégium, kinek hogy tetszik, arról biztosan tudtok pár mondatot váltani. Amikor én kollégista lettem (szintén nem vagyok egy társasági ember), délután az ebédlőben ismerkedtem meg egy csajjal, akivel elsőre annyira szimpatikusak voltunk egymásnak, hogy rögtön el is indultunk együtt felfedezni a várost :) Aztán jó barátnők lettünk.

Ne aggódj, menni fog. Légy kedves és érdeklődő, és nem lesz miért aggódnod :)

2012. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehetséges...de olyan ember vagyok,hogy : ''ha hozzám nem szólnak én sem nekik''...próbáltam már vmi ilyesmivel jönni más témában,más helyzetben de nem jött össze..
2012. jan. 19. 21:50
 3/5 anonim válasza:
Én is ugyan ilyen helyzetben vagyok mint te.Középiskolai kollégiumba megyek majd,de én sem vagyok valami társasági ember,és ugyan úgy állok hozzá.Ha nem szólnak hozzám én se hozok fel témát.Hát..nekem azt tanácsolták hogy ha látod hogy valaki egyedül van,vele próbálj meg beszélgetni,hátha ketten jobban tudtak mint többen.Nekem nem jött be,de hátha neked igen.Én eléggé félek a kollégiumtól.
2012. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem muszáj beszélgetést kezdeményezni, ha nem megy! Sok esetben bőven elég, ha csak annyit megteszel/megtesztek, hogy ha valaki odamegy beszélgetni, rámosolyogtok és kedvesen válaszoltok, aztán miután válaszoltatok a kérdésére, ti is kérdeztek valamit. És már kész is a beszélgetés :)

Sajnos sokszor az ilyen típusú emberek pont ott rontják el, hogy ha valaki beszélgetne velük, olyan mogorván válaszolnak, hogy a másiknak elmegy a kedve a beszélgetéstől. Már ha erre sikerül ügyelni, az nagyon jó!

2012. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyetemi koliban vagyok egy hónapja, msot vagyok először, és a szobatársakkal eddig kb. 2 mondatot beszéltünk. Már kezdem nagyon unni, ez így csak szenvedés...
2012. febr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!