Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen/főiskolán megbuko...

Ha egyetemen/főiskolán megbukok egy vizsgán, az UV-m attól még lehet ötös? Vagy csak 2 lehet a max?

Figyelt kérdés

2012. jan. 22. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:

uv az utóvizsga,,,,?????

a ivzsgákon mindig új eséllyel indulsz igen lehetsz 5ös

2012. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elvileg meglehet, gyakorlatilag van olyan tanár, aki kiköti, hogy UV-n max 2-est ad. Előfordulhat ilyen.
2012. jan. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom ennek van e valami szabálya,de nálunk UV-n 4-es volt a legjobb.
2012. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Melyik egyetemen, melyik karon, melyik tanárnál?

Amúgy normális helyen simán lehetsz ötös. Millió oka leeht annak, hogy nem készültél fel a vizsgára, én pl. többször buktam azért, mert a főnök behozott egy nagyon határidős munkát, amivel persze alig készültem el, tanulni meg nem tudtam. De az uv-ra megtanultam, utána tudom, akkor miért ne kaphattam volna ötöst?

2012. jan. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igen tanárfüggő gondolom én, de a jogi hátterére vagyok kíváncsi. A logika azt diktálja, hogy lehet akár 5 is, de én pont nem egy ilyen tanárnál vagyok.
2012. jan. 22. 21:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogi szabályozás erre nincsen. A tanártól függ.
2012. jan. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (PTE-n) tiszta lappal indulsz minden UV-n, ha 2X megbuksz, attól még 3-adszorra megírhatod 5-ösre, a lényeg, hogy tudd vizsgán az anyagot, kutyát nem érdekli, hogy miért nem tudtál készülni az első kettőre, lényeg, hogy a 3. már menjen.
2012. jan. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is tisztalappal indul mindenki utóvizsgán, ellenben pót zh-n nem feltétlenül. Nálunk a legtöbb tanár azt vallja és hangoztatja is, hogy egyszer meg lehet bukni, mert közbe jöhet bármi, ahogy már valaki fent is mondta, sürgős elfoglaltság, betegség, szakítás, kiskutya megbetegedése, tényleg bármi, de KÉTSZER már nem. Ergo nálunk senkit nem érdekel, hogy valaki megbukott, ahogy az sem hogy miért, de után következő vizsgán ugyanakkora esélyekkel indul. Persze ez abszolút tanárfüggő, nem hiszem hogy van erre szabály, de olvasd el a sulitok szabályzatának erre vonatkozó pontjait, abban biztosan megtalálod!
2012. jan. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A jogi háttere az intézmény TVSZ-ében van bent. Nem hallottam még olyan helyről, ahol ne lehetnél ötös egy bukta után.
2012. jan. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!