Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Széchenyi István Egyetem....

Széchenyi István Egyetem. Miből fog állni az alkalmassági? Kell rá készülnöm?

Figyelt kérdés
ápolás és betegellátás szak-szülésznő szakirány

2012. jan. 23. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly egészségügyi szervező alkalmasságin voltam ott, nekem csak elbeszélgetés volt. Egy nő ült egy üres teremben, vele kellett beszélgetnem. Megkérdezte, hogy mért erre a szakra szeretnék menni, van-e nyelvvizsgám, a családomról kérdezett (hány testvérem van, hol lakok, stb. ) Még kérdezte, hogy milyen iskolákba jelentkeztem és milyen szakra. Kb. ennyi volt.

Nekem az volt az alkalmassági vizsga tájékoztatóba írva, hogy "Pályaorientációhoz kapcsolódó szociális és mentális alkalmasság, valamint az empatikus képesség felmérése történik."

Ha még nem kerestél tájékoztatást arról, hogy mit kell csinálni az alkalmassági vizsgán, akkor nézz utána. Ha hasonló leírást találsz, mint ami nekem volt akkor hasonlóra számíthatsz.

2012. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hozzátennék, hogy lesz egy papír amin bejelölik, hogy megjelentél- e és hogy alkalmas vagy-e, figyelj oda, hogy kitöltik-e. Én tavaly úgy jártam, hogy a nőnek pont nálam fogyott ki a tolla, kérdeztem, hogy kimenjek- e kérni valakitől, azt mondta nem kell, tudni fogja, hogy ott voltam. Elkezdte a kifogyott tollával jelölgetni, hogy megjelentem, de persze abból semmi sem látszott. Mikor megkaptam az értesítést, hogy mi lett az alkalmassági eredménye, azt írták, hogy "nem jelentem meg, ezért kizárnak a további felvételi eljárásból". Betelefonáltunk az egyetemre, és azt mondták, hogy lehetetlen, hogy kifogyott a toll és ezért írták, hogy nem jelentem meg, bizonyítsuk be, hogy ott voltam és akkor lehet szó újabb alkalmassági vizsgáról, ha nem akkor jelentkezzek jövőre.
2012. jan. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi. És te mit válaszoltál arra, hogy miért szeretnél ez lenni?

Én tudom, hogy miért szeretnék, de olyan közhelynek hangzik.. amiatt nem fognak 'nem megfelet'-nek nyílvánítani?

2012. jan. 24. 20:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát az egészségügyi szervezőnél azt hiszem a 2. évben lehet választani, hogy milyen szakirányon szeretnék tovább tanulni, egészségbiztosítás vagy egészségturizmus, én egészségturizmust választottam volna. Azt mondtam, hogy nagyon érdekel az egészségügy, de nem érzem magam elhivatottnak,hogy ápolónő, orvos vagy hasonló legyek, de még is szeretnék tenni az emberek egészsége érdekében. Érdekel a turizmus is, ez a szak pedig mind a kettőről szól, így nekem ez a tökéletes. Nekem azt mondta a nő, hogy szerinte alkalmas vagyok a szakra és reméli elég lesz a pontom, úgyhogy meg is lepődtem mikor a levélben az állt, hogy nem jelentem meg az alkalmasságin.

Én ezt mondtam, bár ez neked nem hiszem, hogy sokat segít, de találj ki valami hasonlót!:)

2012. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem attól, hogy közhelynek hangzik a válaszod, még nem fognak nem megfeleltnek nyilvánítani. Úgy is kérdeznek még dolgokat, nem ezen az egy válaszodon fog múlni az egész. Én úgy vettem észre, hogy aki "normális" és van annyira intelligens, hogy tud beszélgetni, annak megfeleltet adtak.
2012. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én azért szeretnék szülésznő lenni, mert nagyon szeretnék segíteni az embereken. Viszont nem érzek magamban annyi erőt, hogy akár mindennap a halállal szembesüljek egy intenzív osztályon. A szülő édesanyáknak pedig abban a kiszolgáltatott helyzetben rengeteg odafigyelésre, törődésre és emberi hozzáállásra van szükségük. Úgy érzem, hogy nekem ez lenne a megfeleő hivatás, bár tudom, hogy ennek is van árny oldala.



Most így kapásból szépen megfogalmazva ennyi az indokom. Ha valami ilyesmit mondok, az jó lesz? Nagyon hülyén hangzik?

2012. jan. 24. 21:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó, nem hangzik hülyén. De azt hagyd ki belőle, hogy nem érzel magadban annyi erőt, hogy a halállal szembesülj, mert vannak olyan esetek, hogy a baba meghal szülés közben, esetleg az anya belehal a szülésben, ikerszüléseknél meghal az egyik vagy újra kell éleszteni a halott babát stb. Inkább mondj ez helyett valami olyat, hogy csodának tartod, hogy egy új élet jön a világra és segíteni szeretnél neki és az anyjának is, hogy megfelelő körülmények között megszülethessen.
2012. jan. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 IvyLeague válasza:
én is ugyanide jelentkeztem és holnap lesz az alkalmassági vizsga :) nekem olyan rémhíreket mondtam ismerőseim hogy el sem indítják a szakot ha nem jelentkeznek elegen de akkor felajánlják hogy ápolóképzés.. nekem mondjuk az is jó, de a szülésznőt szeretném nagyon :( kíváncsi vagyok a ponthatárra is, nagyon remélem hogy felvesznek!!!
2012. máj. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!