Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jól megy a kémia és a biológia...

Jól megy a kémia és a biológia, szerintetek a közeljövőben milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Hát, ami nyilvánvaló: kémia szak, biológia szak,

ezen kívül orvosi, vagy bármilyen egészségügyi szak, gyógyszerész, vegyészmérnök, biomérnök, környezetmérnök...stb

2012. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is ezek iránt érdeklődtem a középsuliban:) Kémia-biosz fakultációra jártam, szerettem is mindkettőt. Az álmom a gyógyszerészi kar volt: rohadt jól keresnek, érdekes, de rohadt nehéz elvégezni! Azért elhivatottság sem árt hozzá!

Végül nem sikerült súrolnom azt a magas ponthatárt, így ELTE biosz szakán kötöttem ki. Ez sem könnyű, de azért szeretem. Kutató biológusként is el tudsz vele helyezkedni, de tanári szakirány is van. Én tanári szakirányt fogok választani(biosz mellé kémiát föcit vagy ének szakot).

A lényeg, hogy te döntsd el mi szeretnél lenni. Ne foglalkozz ilyen véleményekkel mint pl.: sokan vannak a pályán, éhen halnak, nem lehet elhelyezkedni. Nem tudjuk mi lesz még az évek során, mire lesz kereslet. Azt csináld, amit szeretnél! Ha nagyon jól megy a kémia javaslom a gyógyszerészit, de a kutatók is kellenek. A tanári pályára elhivatottság is szükséges, de rájuk mindig szükség van!

Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed van a témával kapcsolatban szívesen válaszolok. Sok szerencsét, remélem jól fogsz választani:)

19/f

2012. jan. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!