Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű biológia és...

Emelt szintű biológia és kémia érettségire milyen könyvekből készüljek fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Külföldi gimnáziumban tanulok, 2013-ban érettségizem, utána Magyarországon szeretnék továbbtanulni.


Nekem a MOZAIKOS - Gál Béla könyveket ajánlották a biológia emeltre, hogy erre a könyvekre épül az érettségi. A kémia emelt érettségire úgyszintén a MOZAIKOS könyveket ajánlották.

Azt szeretném kérdezni, hogy elég a biológia 10, 11, 12 + a feladatgyűjteményes könyv (ez mind Gál Béla könyv) vagy szerintetek vegyem meg a 7, 8, 9-es tankönyvet is?


Kémiából megvan már a 9, 10; a 11-12-est pedig még be akarom szerezni, de szükségem van még a 8-asra is?


Azok, akik már tettek emeltet ezekből a tantárgyakból milyen véleményük van a könyvekről? Elég, ha ezekből készülök vagy ajánlanátok még más könyveket is? Sikerülhet elérnem kb. 90%, 90%-os eredményt?


2012. jan. 4. 11:17
 1/5 anonim válasza:
100%

Bioszból elég a 10, 11, 12 mozaikos könyv és a feladatgyűjteménye. Ezekben elvileg minden benne van:) Még ajánlanám: Biológia érettségizőknek I-II. Ebben gyakorlatilag csak az érettségi követelményrendszerben leírtak vannak, külön kiemelve az emelt szintű anyagok. A fejezetek elején is leírja a követelményt pontosan. Ez egy kétkötetes összefoglaló könyv, ahol lényegre törően írja le a dolgokat, szóval miután megtanultad az anyagot, ismétlésre, érettségi előtti átnézésre tök jó:)


Mozaikos kémiát nem nagyon vettem elő, a teljes anyag a 7, 8, 9, 10-esben van benne, viszont ez így túl hosszú érettségire készülésre szerintem. A 11-12-esben leírja az összes témát, gondolom a követelményeknek megfelelően. Amiből tanultam én: Villányi Attila féle Kémia a kétszintű érettségire, viszont abban vannak kitöltős részek, de a kitöltéseket az interneten elvileg meg lehet nézni. Feladatokhoz pedig jó Villányinak az ehhez tartozó feladatgyűjteménye, illetve számítási feladatokkal van tele az Ötösöm lesz kémiából (ez jó vastag megoldáskötettel együtt van). Ja meg még van ez: Kémia próbaérettségi (emelt szint) - ebben érettségi feladatok vannak.


Én még egyikből sem tettem emeltet, szerencsére nekem még csak egyből kell, szóval most tavasszal biosz emeltre készülök. A biosz emeltre nagyon igaz az, hogy a feladatokat meg kell szokni, tehát nyomtass ki érettségi feladatsorokat, és már most rendszeresen oldogass belőlük! Kémiából közepeztem, de ami könyveket leírtam, abban benne van az emelt:) Hát igen, kémia emeltre meg sok-sok számítási feladatot gyakorolj...


Remélem, segítettem!:)

2012. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon sokat segítettel, köszi szépen :) sok sikert a bio-emelthez! :))
2012. jan. 4. 15:58
 3/5 anonim válasza:

Szia! Kémiából ez a tuti:

[link]

Nővéremet is és engem is ezzel vettek fel az orvosira, még itt is megéltem ebből a tudásból :)

3 kötetes.

Mellé vegyél feladatgyűjteményt is, sajnos annak már nem tudom a címét, de elég sok számolgatós feladat szokott lenni az emelten. Nagyon sok sikert!

2012. jan. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
58%
Jah, igen,még annyi, hogy nem leszólni szeretném az első kommentelőt, de a Villányi szerintem nagyon ócska.
2012. jan. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 7. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!