Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy gyógyszertári asszisztens...

Egy gyógyszertári asszisztens mennyit keres havonta? Megéri annak tanulni?

Figyelt kérdés
Szeretnék gyógyszertári asszisztensként tanulni, majd tovább képezni magam gyógyszerészként, csak kíváncsi lennék mennyit lehet keresni és könnyű e elhelyezkedni ezzel az OKJ-val?

2012. jan. 26. 01:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Barátnőm OKJ-n végzett, egy budai gyógyszertárban dolgozik kb. egy éve, mint asszisztens 130 nettót kap.
2012. jan. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Ez engem is érdekelne.

Nem tudod, hogy kap-e mellé Cafeteria-t, 13. havi fizetést, étkezési utalványt, bármi pluszt?

2012. jan. 26. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha jól értem megéri annak tanulni. Van amúgy rá igény? könnyű vele elhelyezkedni?
2012. jan. 26. 12:48
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, 130 ezer nettóból soha nem lesz saját lakásod... Ennyiből épp csak fenntartod magad valakivel közös albérletben...
2012. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen persze, úgyis továbbtanulnék, csak mégis legyen valami keresetem és tapasztalatom egyetem előtt. Nem akarok leállni asszisztensinél.
2012. jan. 27. 17:09
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Na, de honnan tudod, Feliza, milyen anyagi helyzetben van a kérdező? :)

Mert bizony sok olyan szerencsés van, aki készen kap a szüleitől egy lakást, plusz jól menő családi vállalkozás van a háttérben, amiből neki is jut részesedés, és a tanulás, munka csak egy hobbi náluk, és olyan mindegy nekik, hogy 90-et kapnak, vagy 130-at.

2012. jan. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, igazad van de ez sajnos rám nem vonatkozik, nem vagyunk gazdagok, de valamiből meg kell élni, az mondjuk igaz hogy van egy családi vállalkozásunk de az is véres verejtékkel működik. Csak próbálok talpon maradni és fejlődni. A tanárom ajánlotta hogy előbb menjek el asszisztensire, aztán pedig egyetemre. Egyenlőre csak kis lépésekkel kell előre haladni, később majd jöhet a lakás meg minden természetesen. Mindent a maga idejében.
2012. jan. 27. 18:30
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
anyukám kap nettó 120-at, és hárman élünk belőle, úgyhogy csak ő keres...
2012. jan. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 bensdorp ***** válasza:
65%
Ha végül gyógyszerész szeretnél lenni, azt javaslom, menj egyből egyetemre, ne húzd az idődet az asszisztensi képzéssel! Vagy most csak 2 éved van tanulni, aztán dolgoznál, hogy később legyen pénzed az egyetemre? Mert ez az egyetlen helyzet, ahol jó döntés először OKJ-t végezni, de egyébként teljesen felesleges. Az orvosi egyetem nem "továbbképzés", az asszisztensi végzettségnek ott semmi hasznát nem vennéd, még csak a felvételibe se számít bele. Ha pedig az a terved, hogy egyetem mellett patikában dolgozz, azt asszisztensi végzettség nélkül, gyógyszerészhallgatóként is megteheted. Annál több időd úgysem lesz egyetem mellett, mint a kisegítőmunka, és a gyógyszerkiadáson kívül a hallgató is csinálhat mindent, amit az asszisztens.
2012. jan. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

Nem lehet belőle megélni, elhelyezkedni pláne nem. Tényleg nem pazarold erre a PÉNZED, s az idődet. Ha nem jön össze idén a felvi, majd jövőre megpróbálod, inkább gyúrj rá az emelt bioszra és kémiára.

Csak szakasszisztensivel lehet TALÁN elhelyezkedni, van olyan nagy városi ismerősöm, aki ezzel a szakmával kapott nettó 90-et havonta, szóval... :(

2012. febr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!