Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Halmozottan hátrányos helyzete...

Halmozottan hátrányos helyzetemen, milyen formában, hogy igazoljam a felvételinél?

Figyelt kérdés
Édesanyám meghalt, jelenleg édesapám nevel. Hátrányos helyzetemről a papírt megkaptam (rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülök). Édesapámnak csak a 8 általánosa van meg, ezzel tudnám igazolni a halmozottan hátrányos helyzetemet. Hol tudnám ezt intézni? És milyen formában kell ezt a felvételihez csatolni? Aki jártas ilyen téren, kérem írjon, nagyon megköszönném. Üdv: Bettina

2012. jan. 27. 08:33
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Annál az önkormányzatnál, ahol a gyermekvédelmi kedvezményt megállapították. Ott kell édesapádnak nyilatkoznia az iskolai végzettségéről, és ott kapsz igazolást a HHH-ról.
2012. jan. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sziasztok.engem meg az erdekelne, ha mar errol van szo, hogy en is 3H-s vagyok, es ugye akkor nem kell fiztnem a felveteli jelentkezes dijat. Most ezt akkor a gep a jelentkezesnel tudni fogja, hogyha bejelolom, h 3H-s vagyok, es akkor automatikusan nem is kuldd csekket?
2012. jan. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Ezt nem tudom, de valószínűleg így van. Meg az igazolást is el kell küldened, mint a többi dokumentumot.
2012. jan. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
köszönöm szépen:)
2012. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

ez egy akkora marhaság.

mig más öli magát egy nyáron keresztül pl (én) egy nyelvvizsgáért amivel behúzok 28 pontot más csak bevágja hogy roma vagy mittudomén.könyörgöm az miért akadályozza a tanulásba?mert nem piros börfotelbe ült hanem fa székben ezért az ő agyacskájuk kevesebbet fog érteni vagy mi?

2012. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
EGYÁLTALÁN NINCS IGAZAD kedves utolsó!!! Mert a hátrányos helyzetűek és a halmozottan hátrányos helyzetűek havonta csak abbol a kis szociális támogatásból élnek, amit az állam fizet, mivel a szüleiknek nem volt meg ilyen idős korukban a lehetőség, hogy továbbtanuljanak az anyagi helyzetük miatt. Ebben az esetben a hátrányos helyzetűek szüleinek nincs se fizetésük. Magyarul rohadt kevés pénzből gazdálkodnak, amiből még a minden napi megélhetés is nehéz. Ez által például se matek, se nyelvtanárt nem tudtak külön fizetni, ha valami éppen nehezzebben ment az évek soráán, mert be kell ismerni, hogy a középiskolások 90%-a jár magántanárhoz. Akkor ott van a nyelvvizsga is, ami megint nem kis pénz, egy olyannak, aki hátrányos helyzetű. És elmondanám neked, hogy senki nem kap azért külön pontot, mert roma. De ha már ennyire okos vagy, akkor nézz utána, hogy ki a hátrányos, és halmozottan hátrányos helyzetű.
2012. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

aki tanul, az mindent át fog tudni élni.ami a fejben van azt soha senki nem veheti el.

hát hagy mondjam neked a romák kapnak pontot mivel mind kap gyermekvédelmi segélyt.és ugyancsak hagy mondjam már el,hogy ez egy hatalmas dizskrimináció.

a tudás nem bónusz,a tudás az amiért tettél/teszel.

sokan csinálnak olyat hogy elválnak a szüleik és kapnak pontot stb.

lehet hogy nincs igazam,de az előző hsz-ben egy dologgal se hazudtam.

2012. jan. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem nincs igazad. Egyrészt nem minden cigány kap gyermekvédelmi kedvezményt. Másrészt pont az lenne a jó, ha az ilyen családban nevelkedő gyerekek tanulnának, és kiemelkednének, ahelyett hogy tovább növelik a tanulatlan munkanélküliek számát. Igy az ő gyerekeik már nem lesznek hátrányos helyzetűek. És sokan vannak olyanok, mint a kérdező, aki nem cigány, hanem árva. Nekik azért lényegesen kevesebb lehetőségük van, lássuk be. És a plusz pont sem jelent egyenes felvételt, ahhoz a maguk részét is oda kell tenni.
2012. jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!