Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » MEgkapom a diákhitelt 2. félévre?

MEgkapom a diákhitelt 2. félévre?

Figyelt kérdés

A családom nagyon rossz anyagi helyzetbe került, és nem tudjuk tovább fizetni a tandíjat, viszont nagy szükségünk lenne a péénzre.(Szándékomban áll később visszafizetni)

Szóval az a kérdésem hogy ha nem fizetem be a tandíjat a 2. félévre arról értesül a diákhitelközpont és nem is utalják ki nekem, vagy csak ha értesítem őket. Válaszokat előre is köszönöm!


2012. jan. 28. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Értesül. Elképzelhető, hogy csak később, és addigra már utal, de nem valószínű. No meg ha így lenne, nektek az se lenne jó, mert azonnal vissza kell fizetned büntetőkamattal együtt.

Sőt: ha kiíratkozol az egyetemről, akkor májusban el kell kezdened a törlesztést!


A megoldás az, hogy passziválsz, és elmész dolgozni. A februári jövedelmed ugyanúgy márciusban kapod meg, mint ahogy a diákhitelt kapnád.

2012. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!