Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyéb kiadások vannak...

Milyen egyéb kiadások vannak még a tandíjon kívül?

Figyelt kérdés

diákhitel 2-vel jelentkezem pénzügy számvitel képzésre. közel lakom,így a lakhatás,étkezés,utazás megoldva. milyen egyéb anyagi vonzata van egy egyetemnek? és milyen összegekben?

köszönöm


2012. jan. 29. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Hát én főleg papírboltra verek el egy csomó pénzt. Bár ez 100 %-ig az én hibám, mert nekem nem jó a sima 50 Ft-os füzet, szép kék mappába kell sárga lefűzhető papírra írnom :D Végül is ez havi 1-2ezer forint, ebbe benne van az is, hogy toll illetve fénymásolás.


Aztán én suli előtt vettem magamnak egy netbookot. Itt szerencsém volt, mert én már 1 évvel előtte tudtam, hogy kelleni fog, így egy évig minden kapott karácsonyi pénzemet és fizumat erre tettem félre. Ez elég drága volt, de ez most személyes, hogy veszel e magadnak vagy sem. Konkrétan nekem annyira szükségem van rá, hogy mindennap hordom is magammal.

Aztán könyvek. Itt amit csak lehet fénymásolok, használtan veszem vagy remélhetőleg a tanár felrakja netre, de pl az anatómiai atlaszt újonnan vettem, hát gatyám rá ment! Mondjuk azt hozzá tenném, hogy nekem tesóm is közgázon tanul és ő kereken 0 Ft-ot ad ki könyvekre, automatikusan minden fenn van neten.


Havi 1-2ezer forintot költök "szórakozásra" . Ebben az is benne van, ha én délután egy bnőmmel elmegyek kávézni, illetve egy-egy péntek esti kiruccanás. Én is sokat spórolok.


Most úgy ennyi jutott eszembe. De mint láthattad én egy extrém eset vagyok, vannak akik többet költenek nálam, de nem ez az általános jellemző.

2012. jan. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy laptopod jó ha van, ezenfelül néha becsúszhatnak pótdíjak (vizsgák). Ha a jegyzeteket neten/ismerősöktől/tanártól be tudod szerezni, akkor egy fillérbe sem kerül.

Én már lassan 3 éve járok egyetemre, de eddig kb 8000 Ft-ot költöttem a tanulmányaimra (jegyzetek és egyszer pótdíj). Ha a lakhatás és a közlekedés meg van oldva, akkor nem kell nagy költségekre számítani.

2012. jan. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

laptopot vettem magamnak kb. egy éve az összegyűjtött pénzemből.

szóval tandíjon felül tárgyfelvételi, vizsgára jelentkezési díj nincs? fél füllel hallottam valahol, ezért is ijedtem meg,hogy még ez ekkora összeg lehet..

a lakhatás étkezés úgy megoldott,hogy maradok a szüleimnél, a vonat busz bérletet pedig ők állják. esetleg neten nincs vm "bazár",ahol használt tankönyveket lehet venni? így lehet már nyáron is olvasgatnék 1-2 nekem jelenleg idegen tárgyat.

2012. jan. 30. 15:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Neten nagyon sok használt könyvet vásárolhatsz, sőt még a felvi.hu-n is láttam fórumokat ahol a könyveiket árusítják :) szerintem talán ezekkel lehet a legjobban spórolni. Arra viszont figyelj, hogy valszeg a legtöbb anyagot a tanárod felrakja netre, akkor viszont felesleges könyveket venni 1-2 fontosabbon kívül.
2012. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!