Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » EÜ vizsgán bukás. Mi lehetett...

EÜ vizsgán bukás. Mi lehetett a hiba?

Figyelt kérdés

Holnap megyek EÜből vizsgázni,haveromat megbuktatták. Egy olyan szituáció volt,hogy barátja leesett a létráról,fejéből élénkpiros vér folyik mit tesz.

Elmondta az alapvető életfunkciókat stb,finomat ahogy tanítják oldalra dőlti,megnézi a gerince nem sérült-e. A vérzést elállítja nyomó kötéssel és várja a mentőt.


Mit rontott el ezen? Rögtön kiküldték a teremből,hogy köszönjük ennyi elég volt...


2012. jan. 30. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert a nyomókötést artériás vagy erős vérzésnél használjuk. Itt elég lett volna csak simán gézlapot rátenni, majd bekötni, mivel a fejbőrben nincs artéria. :D
2012. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jogos :DD
2012. jan. 30. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg: "oldalra dönti"??

Hát ha sérült a gerince ezzel akár meg is ölheti... én inkább azt mondtam volna hogy kézzel alányúlok és kitapogatom végig a gerincét hogy sérült-e.

2012. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

azért durva h buktatták


elvileg soha nem szoktak


max elmondják h mi lett volna a helyes..

nálunk ez volt.



ez pénzlenyúlás..


így járt a haverod:P

2012. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

És mi lenne a helyes sorrend?

Azon agyalok,hogy a vérzésnek kéne lennie,mert az a legveszélyesebb.De ha a gerince is sérült és nem tapogatom ki,akkor megmozdulhat és nagy baj van.


És ha nem lélegzik,akkor vérzés vagy újraélesztés? A mentőt mi után hívom? Az ilyen fontossági sorrendekben mindig gyenge voltam -.-

2012. jan. 30. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!