Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek lenne értelme...

Szerintetek lenne értelme állami gazdasági képzésre beadni a jelentkezést?

Figyelt kérdés
400-420 körüli ponttal. Lehet, hogy mindenki annyira eltántorodik a keretszámcsökkentés miatt a jogtól, meg ettől, hogy senki sem jelentkezik rájuk, és nem emelkednek a ponthatárok drasztikusan. Vagy?
2012. jan. 30. 13:11
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Erre azért ne számíts, akinek 480-500 pontja lesz, nem tántorodik el. De egy próbát megér.
2012. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de a jelentkezést most kell beadni, érettségi pedig tavasszal lesz.
2012. jan. 30. 14:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Elég nagy poén lenne ha felvennének mondjuk 410 ponttal :D de megpróbálni meglehet.Azt tudod hogy nem indul csak 3 szak államin?Ott is nagyon kevés hely lesz.Szerintem kevésbé népszerű egyetemeknél(ahol felmerülhet hogy be se jelölik) meg is fognak szűnni szakok.
2012. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már benn vagyok, csak valamit mókolni szerettem volna, de mindegy, egyébként én se sok esélyt látok rá.


Szerintem csak az ilyen kis főiskoláknál, ahol konkrétan ezek voltak a húzó szakok, azoknál lesznek nagy problémák, megszűnések. Egyetemeken, ahol több kar van, műszaki, egészségügyi stb., azok kigazdálkodják a gazdasági részt érintő kieséseket. Legalábbis nálunk ez történik, mert nem kérnek nagyobb ktg. térítési összeget a 2012-ben gazdasági szakra felvételizőktől.

2012. jan. 30. 14:27
 5/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"Már benn vagyok, csak valamit mókolni szerettem volna.

nem kérnek nagyobb ktg. térítési összeget a 2012-ben gazdasági szakra felvételizőktől."


Szóval csak szórakoztál velünk? Nem kezdődött el még a második félév, és éppen ráérsz? Köszönjük.


Minél nem kérnek nagyobb összeget?

2012. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Szóval csak szórakoztál velünk? Nem kezdődött el még a második félév, és éppen ráérsz? Köszönjük."


Mi? Amúgy passzív féléven vagyok.


"Minél nem kérnek nagyobb összeget?"


A tavalyi ktg. térítés összegénél. 150 ezer volt, és idén is annyit fognak kérni. Általában növekedett az összeg.

2012. jan. 30. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Hol tanulsz?
2012. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mivel passzívon vagyok, ezért sehol, de az SZE-ről van szó.
2012. jan. 30. 16:17
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy az iskoláknak mérlegelniük kell, hogy fizetnek-e azért a jelentkezők, hogy ott tanulhassanak, vagy ha már fizetnek, akkor mennek más egyetemre.
2012. jan. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!