Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! Hogy tanuljak meg gyorsan...

SOS! Hogy tanuljak meg gyorsan, egy hosszú (1oldalas) német szöveget?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne, de nem vagyok valami jó németből,meghát nagyon lassan tudok tanulni :S ma kellene megtanulnom kb 2 óra alatt max.. valaki valami tanulási ötlet?:)
2012. febr. 1. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Kapcsold ki a gépet, és kezdj el tanulni....:)


Tudd, hogy melyik mondat pontosan mit jelent. Akkor talán nem olyan nehéz. És hangosan tanulj. Ez sem más, mint egy vers.

2012. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen hangosan tanulom,múltkor már elkezdtem..1 óra alatt 4 sort bírtam megtanulni.. pff :S És egyáltalán nem értem a szöveget amit tanulok..Nemrég jöttem át angolról németre.. :S
2012. febr. 1. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Sok módszer foglalkozik a tanulás segítésével, ilyen pl a Cornell-módszer, vagy a José Silva féle alfa-tanulás,... stb. Ezt most nem fogom leírni, keress rá.

Én azt csinálom, hogy előszöris elolvasom a szöveget, bármilyen meglepő, majd egy gyors vázlatot csinálok a cornell féle jegyzeteimmel, újra elolvasom, már látom mi a lényeg, egy két dolog meg is maradt bennem és kiemelem a lényeget. Utána újra elolvasom, majd megpróbálom hangosan elmondani, (néha a vázlattal) és pihenek egy 10-15 percet. Utána már nagyjából emlékszem mindenre, és csak egy párszor át kell futnom utána a szöveget, és tudom is.

Nekem ez kb. egy 1,5 órát vesz igénybe egy oldalas szövegnél. Persze ez mindenkinél változó és jegyzetelni is tudni kell!!

2012. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,ki fogom próbálni :-)
2012. febr. 5. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!