Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Német kérdések?! Kérdésed túl...

Német kérdések?! Kérdésed túl rövid a magyarázatod hosszú!

Figyelt kérdés

Szija bocsi de több kérdést szeretnék feltenni.

Németül tanulok.Nagyon szeretnék folyamatosan beszélni de elsőnek is az alapokat kell tanulnunk.. na mind1


1 kérdésem az lenne hogy: hogy tudnám érdekesen megtanulni a német szavakat(?) szerencsére nekem nagyon könnyen megy a német de ha leülök és tanulok akkor 20 percnél nem birok tovább tanulni, mármint ezt úgy értem hogy leülök és egyik oszlópba németül a másik oszlópba magyarul van akkor nem bírok 20 percnél tovább tanulni.Hogy tudnám érdekessé tenni a tanulást(??) pl.: kártya vagy hogy(??)

és tudnátok olyan filmet ajánlani amiben németül beszélnek és olyan könyveket amiben németül írnak(??)és olyan netes játékokat vagy bármit ami német(?)


2.kérdésem az lenne hogy:

Most 7.es vagyok szóval nekem már jövőre iskola választás és már azt tudom hogy német szakon szeretnék tovább tanulni hogy legalább meglegyen egy közép szintű nyelv vizsgám.És ha már meg van a közép szintű nyelv vizsgám németből akkor hová tudok tovább tanulni(?)Mi lehetek ha "nagy" leszek(?)


3.kérdésem: azt már tudjátok hogy németül szeretnék tanulni. Debrecenben milyen iskolák vannak(?)Gimire gondolok ahol tudok legalább egy középszintű nyelv vizsgát szerezni.

7.es/L


2011. nov. 11. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szijja! :) Én is imádom a németet ^^.

:D

Na szóval. Én úgy tanulok, hogy "énekelve mondom" el a szavakat, jó sokszor. Na érted... Ritmusra. :D Vagy csak simán monotonon kb. 2 percig így:

diemutteranyadiemutteranyadiemutteranyadiemutteranya stbstbstb. :D. És érted, így megmarad. :) Ráadásul, simán gépezem eközben! :)

Tudok ajánlani egy tök jó bandát, a Rammsteint. Talán eltaláltam a stílusodat. :D Én nagyon sokat "köszönhetek" neki, mert a kiejtésem is sokkal jobb, illetve a szókincsem is bővült.

Ha jó vagy a többi tantárgyból, szerintem megpróbálkozhatsz a német két tannyelvűvel is. Én is ilyen szakot jelölök meg. :)

Sajnos nagyon messze lakom tőled, így nem tudok ajánlani sulit. :( De sok szerencsét! ;)

14l

2011. nov. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! :D:D
2011. nov. 13. 18:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Debrecenben pl. a

Tóth Árpád (Gimi)

2018. ápr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy szakközépben is van német

Pl. Bethlen

2018. ápr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!