Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem divat a helyesírás?

Nem divat a helyesírás?

Figyelt kérdés
Észrevettétek már, hogy a tízen-huszonéves hozzászólók többsége nem tud helyesen írni. És fogalmazni sem. Sokszor teljesen értelmetlen, zagyva mondattöredékeket fűznek össze. Az írásjelekkel köszönőviszonyban sincsenek. Az oktatás az oka vagy más is?
2012. febr. 2. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A diákok tudatlansága. (semmit nem akarnak megtanulni, s semmit sem se tanulnak meg).

Talán még az internet világa is közre játszik abban, hogy a szlengek, rövidítések, szmájlik sokaságával megértik egymást. (másra úgy se vágynak).

Továbbá, mit várunk el tőlük, ha Schmitt Pál "jó barátunk" sem jeleskedik benne!

2012. febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért is röhejes, mert manapság már az összes böngészőben van beépített helyesírás-ellenőrző... A fogalmazásban ez persze nem segít, de én is ki vagyok ezen borulva teljesen.
2012. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tizenöt éves vagyok, és tudok helyesen írni. Engem is roppantul bosszantanak ezek az emberek! Osztályomban 15-20 gyerek diszlexiás. De szerintem ez sem mentség... ha valaki meg akar valamit tanulni, azt megtanulja. Nagyon motiválatlanok manapság a fiatalok.
2012. febr. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy nem vagyok ( és nem VOK, jujj, még leírni is szörnyű!!!!) egyedül :)
2012. febr. 4. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!