Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanulási nehézség (helyesírá...

A tanulási nehézség (helyesírási zavar) plusz pontnak számít a felsőoktatásba való bejutás esetén?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 14:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
57%
Nagy szégyene lenne a felsőoktatásnak, ha így lenne.
2012. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
51%

Hát pedig sajnos az összes hülye diszlexiásnak, diszgráfiásnak, diszkalkúliásnak mind-mind pluszpotokat osztanak ki.

Magyarul nem tud írni nem tud olvasni nem tud számolni rendesen, de azért plusz pontot adunk neki hogy jól menjen egyetemre.

Az egyetemen pedig a diszakármije miatt kérelmezi, és meg is kapja a nyelvvizsga mentességet...


Ez a magyar felsőoktatás ma.

2012. jan. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
64%

Ezt az eszement baromságot.:(


Lehet, hogy maradi vagyok, de szerintem a felsőoktatásnak azt a célt kellene szolgálnia, hogy a legtehetségesebbeket képezzék tevább, nem azt, hogy minden hülyegyereket diplomához juttassanak.

2012. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagy maradi, valóban így kellene lennie, de nem.

Most megmutatnám az egyetemünkük a kérvényeket, amiket beadnak a nyelvvizsgakövetelmény-törlésre, de csak az egyetemi hálózatból elérhető az oldal.

De brutális... ... ...

2012. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
46%
Helyesen írni meg lehet tanulni. Az nem vele született tehetsége ill. betegsége vkinek. Ha figyeltél volna általános iskolában, akkor jobban menne. Ennyit erről. Ezért nem kapsz plusz pontot, sőt! Szerintem égő, ha vki nem tud helyesen írni.
2012. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 kiscsillag111 válasza:
100%
A diszlexia, diszgráfia, dadogás, és ehhez hasonló "betegségek" nem azt jelentik hogy valaki hülye, hanem nincs megfelelő oktatási módszer ezeknek a gyerekeknek, ami nekik szükséges, még fejletlen a tudomány e tekintetben. Ők sokkal inkább mondhatók tehetségesnek, mintsem "hülyének". Ilyet az fogalmaz, aki tudatlan ebben a témában, és anélkül mondd valamiről véleményt, hogy tudná mi áll ezeknek a hátterében. 90% a "fogyatékosoknak" valamiben nagyon tehetséges, mert másképp jár az agyuk mint az egyszerű, normális embernek, ebből akad pl dadogás: annyira gyorsan "jár az esze" hogy nem bírja azt megfogalmazni. Einstein-t is figyelemzavarosnak állították be anno, Beethowent, sőt még Bill Gates is nagyon "rossz" tanuló volt, sokkal inkáb nincs megfelelő módszer számukra, egyenlőre. Szóval mielőtt bárki is ilyet kiállít, h hülyék, azelőtt bizonyosodjon meg arról hogy nem-e ő maga mondd hülyeséget... Az hogy valaki hátrányos helyzetű valamiben, nem azt jelenti hogy nem tudja felfogni a dolgokat, hanem bizonyos képességeket részben tud elsajátítani csak, de valamiben meg lehet erősebb, és segíteni kell őket hogy a "hátrányuk" miatt tudjanak tanulni, nekik még nehezebb is, mert alapvető készségek nehezek számukra. De másban felúlmúlhatatlanul tudnak teljesíteni. Én gyógypedagógusnak-pszichológusnak tanulok, ezért védem az ilyen kritikát ellenük. Nem kéne őket bántani.
2012. febr. 3. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
9%

Ez mind szép és jó csak nézd a másik oldalról:

Olyan emberek kezébe nyomnak diplomát akik nem tudnak rendesen írni olvasni vagy számolni. Akár egy mérnöki diplomát is megszerezhet így.

Sőt, ezt még plusz ponttal, és vizsgakedvezményekkel támogatják!


Elhiszem, hogy ők is teljesértékű emberek, soha nem is voltam ellene a fogyatékkal élőknek, nekem van mozgássérült kerekesszékes szaktársam, emberfeletti amit csinál. De Ő mozgásában korlátozott, esze megvan.


De érted, aki írni olvasni nem tud rendesen, annak adunk egy diplomát, ami valamilyen szinten a kvalitás igazolása? Egy olyan ember lesz diplomásan (optimálisn) aki embereket irányít, beiosztottai lesznek, és közben alapvető dolgokat nem tud helyesen leírni?


Ezzel értéktelenedik el mások diplomája is. Régen kiváltság volt a diploma, mostmár aki írni-olvasni nem tud azt is támogatják, hagy szeretten ő is diplomát :S

2012. febr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Bocs a gépelési hibákért, kutyafuttában írtam.
2012. febr. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
51%

Kiscsillag, látom, neked sem erősséged a helyesírás.


(Az a baj, hogy az ilyen "különleges képességűek" paralimpiát csinálnak az olimpiából.)

2012. febr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Kiscsillag, tudod értelmezni ezt a mondatot:


Bocs a gépelési hibákért, kutyafuttában írtam?


Ha igen: Ne kötekedjél feleslegesen.

Ha nem: Rólad szól a kérdés.

2012. febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!