Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mely felsőfokú OKJ-s képzésekr...

Mely felsőfokú OKJ-s képzésekre érdemes illetve nem érdemes menni?

Figyelt kérdés

Gondolom a média, jog és közgáz felejtős, mert ilyen végzettséggel még a diplomások sem nagyon tudnak elhelyezkedni.

Mi a helyzet a banki szakügyintézővel?


2012. febr. 2. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:

A pénzügyi szakügyintéző szerintem jobb,mert azzal nem csak bankban tudsz elhelyezkedni,hanem bárhol,ahol van pénzügy.

Amúgy azt érdemes tanulni,ami tényleg érdekel!:) Ne azt nézd,hogy épp mire van kereslet,mert a fene tudja,hogy néhány év múlva épp mi lesz felkapott.Abban próbálj érvényesülni,amit szeretsz,mert abban kiváló tudsz lenni!

2012. febr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jogra, vagy közgázra is mész, mire elvégzed, állást találsz... azért még 5 év, ki tudja mi lesz addig, főleg hogy csökkennek most a helyek és alig fognak tanulni egyetemen vagy főiskolán.
2012. febr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*Elso


Banki szakugyintezovel is mindenhol el lehet helyezkedni, hiszen itt is ugyanazokat tanuljuk mint a penzugyi szakugyintezok. A 2 szakma az 5 modulbol egyben ter el, ami 2 tantargyat jelent. A bank is a penzugyekrol szol... Ilyen helyeken lehet elhelyezkedni vele; pl. bankok, biztositok, penzugyi vallalkozasok, takarekszovetkezetek, cegek- onkormanyzatok penzugyi terulete.


Azt meg nem tudom megmondani, hogy mennyire keresett ez a szakma mert most vagyok vegzos, viszont remenykedem a legjobbakban! :) Amugy nem egy leanyalom, az elso ev meg szep es jo, a mostani meg egy borzalom. :))

2012. febr. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves utolsó, nehéz a matek? (Középsuliban úgy vagyok négyes, hogy sokat gyakorlok, anélkül lehet csak kettes lennék.)

2012. febr. 3. 08:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, az elozo valaszolo vagyok


Matek nincsen ; ) Gazdasagi szamitas van az elso evben, de az nem nehez! En kettes voltam matekbol kozepsuliban, gazdasagi szamitasbol meg negyes.


Elso evben ilyen targyak vannak:


kozgazdasagi alapok, gazdasagi jog es kozigazgatas, idegen nyelv, biztositas es tb, vallalkozasok penzugyi alapjai, vallalati gazdasagtan, penzugyek alapjai, szamvitel, gazdasagi szamitasok, statisztikai modszerek, penzugyi szamvitel, uzleti kommunikacio, szamitastechnika 1-2, adok es tamogatasok, uzleti etika, emberi eroforras es munkaeropiaci menedzsment.


Iden:


menedzsment ismeretek, marketing, idegen nyelv, elemzes ellenorzes, vezetoi szamvitel, hitelintezeti szamvitel, banki informatika, hitelbiralat, nemzetkozi fizetesek, banktan, penz es tokepiaci ismeretek, vallalkozasok finanszirozasa, prezentacio, gazdasagi informatika, penzugy.


Tehat matekozas nincs. :))

2012. febr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ennek nagyon örülök. Valószínűleg banki szakügyintézőnek fogok menni gimi után.
2012. febr. 3. 11:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert!! :) Esetleg ha anyagra lesz szukseged abban tudok segiteni. ; )
2012. febr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!