Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdaságinformatikai szak...

Gazdaságinformatikai szak gazdaságtudomány vagy informatikai képzési területhez tartozik?

Figyelt kérdés
A jelenlegi keretszámok szerint támogatott gazdasági szakokra zéró eséllyel lehet bekerülni, ezért érdekelne hogy érdemes-e megpróbálni erre a szakra jelentkezni? Tandíjra egyáltalán nem lenne pénzem, talán úgy ha a szabadidőm 80%ban éjjeli műszakot vállalnék, vagy diákhitel, de nekem nem ér annyit az egész hogy ezt csináljam évekig vagy fizessem vissza a kölcsönt életem hátralevő részében (akkor már inkább elmegyek dolgozni külföldre). Lényeg a lényeg, van még esély bekerülni államilag támogatott gazdinfo szakra?
2012. febr. 4. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:

a gazdinfóra nem vonatkozik a 250es keretszám, ez 100%, tehát informatika képzési terület.


ezt onnan tudom, hogy én bgf-pszf-re járok, és nálunk csak ez a szak maradt meg államin, kb 150 férőhellyel.

de amúgy felvi.hu-n tájékozódhatsz az aktuális keretszámokról.

2012. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a gazdinfo informatikának számít
2012. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 delusion ***** válasza:

Ez a képzés abszolút informatikai, talán a BCE-n van kicsivel több a gazdasági szekcióból (nem tudom).


Ez egy nagyon jó szak, de ha inkább közgázképzésben gondolkoztál eddig, akkor nem annyira ajánlom. Én itt az SZTE-n gazdinfósként szinte ugyanazt tanulom, mint a programtervező informatikusok. El lehet végezni, nem lebeszélni akarlak, de nem említeném egy lapon pl. a kereskedelem-marketinggel.

2012. febr. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez esetben jól döntenék a gazdinfoval, ugyanis elsősorban az informatika érdekel. Igaz, ennyi erővel mehetnék programtervezőire vagy mérnökinfóra, de úgy hallottam hogy azokhoz embertelen matektudásra van szükség, és bár nem vagyok analfabéta matekhoz, de zseni sem, ezért maradna a gazdinfo, ahova már valamivel kevesebb matektudás szükségleltetik (természetesen a gazdasági tudományok is érdekelnek így előny, hogy nem csak a száraz informatikát vernék belém).


Köszönöm a válaszaitokat! :)

2012. febr. 5. 15:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért ne éld bele magad annyira. Nem elkeseríteni akarlak, de nem leszel versenyképes egy BME-s proginfos-sal, de egy közgazdásszal sem. Szóval szerintem döntsd el, hogy info vagy közgáz, mert ez egyik se leginkább. Persze el lehet vele helyezkedni ha specializálódsz valami informatikai területen, de lényegesen rosszabb mintha info szakot végeznél..
2012. febr. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok, de nem keserít el annyira, mivel ha itt ezért nem kapok állást akkor menekülök kifelé külföldre :) . És ha vissza is kell fizetnem a tandíjat, hát visszafizetem, mivel amíg hiányszakma az informatikus elég jól meg is fizetik. Mondjuk nyilván rosszabbul keres mint egy progtervező vagy mérnökinfós, de ezekből a szakmákból lényegesen nehezebb is lediplomázni...

Nem annyira reménytelen szakma ez a gazdaságinformatikus :) , el lehet vele helyezkedni, csak maximum nehezebb.

2012. febr. 9. 19:36
 7/10 delusion ***** válasza:
Ne hallgass az előző válaszolóra. Annyira ért hozzá, hogy azt feltételezi, hogy a BME-n van programtervező informatikus... :D
2012. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 delusion ***** válasza:

Megsúgom, gazdaságinformatikusként 70-80%-ban ugyanazt tanulom, mint egy programtervező informatikus. Hülyeség, hogy ez egyik sem leginkább, mivel ugyanazokat a pozíciókat töltheted be vele, mint a programtervező informatikus végzettséggel...kérdező/válaszoló, nem kell rám hallgatni, lehet hinni másoknak vagy magadnak, de én inkább végigszaglásznék a gazdaságinformatikus képzéssel kapcsolatban hivatalos forrásokat...


MI, PTI, GI, tökmindegy, mindegyik nagyon korrekt végzettség, feltéve hogy értelmes helyen folytatja tanulmányait az ember, és szán időt arra, hogy esetleg továbbképezze magát.


Íme egy pár diplomamunkatéma kiírás, ami gazdaságinformatikusoknak van meghirdetve. Mivel te felvételizel, ezért nálad nem ez lesz a vízválasztó, de jól demonstrálja, hogy mennyire "kamu", közgázos vagy gyenge ez a szak:


-Adattárház építés Oracle rendszerben

-OCR és 1D- és 2D-kód pre-szegmentálása, feldolgozása

-3D grafika beágyazott rendszerekben (Android, iOS)

-Forráskód dokumentálását és megértését segítő módszerek (Reverse engineering)

-Optimalizálási eljárások számítógépes támogatása (evolúciós algoritmus)

2012. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mérnökinfo van, igaz nem prog info, az az Elte.

Szerintem akkor is menj BME-re, ezt másodszaknak végzik általában, mert annyival könnyebb, BME-hez képest kicsit büfé jellege van, mivel sok helyen nem hangsúlyos a programozás. Pl. Corvinus. Ha pedig mégis hangsúlyos lenne, akkor megint inkább a BME ajánlott...

Csak tanács, persze nem értek hozzá, de nekem is döntést kellett hoznom ezért körüljártam a dolgot.

2012. febr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Átgondolom amit írtatok, köszönöm a tanácsokat :)
2012. febr. 17. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!