Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A felvi.hu egy linkjével...

Csejtei Dóra kérdése:

A felvi.hu egy linkjével kapcsolatban lenne kérdésem:?

Figyelt kérdés

[link]

Tehát ezek szerint ha én most elsőéves egyetemista vagyok és jövő szeptembertől elkezdenék még egy szakot, akkor semmiképp sem tudnám mindkettőt ingyen befejezni, akkor se, ha nem csúsznék, mert a félévek külön számolása miatt a negyedik évem során elfogyna az államilag támogatott (12) félévem?


2012. febr. 5. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyrészt elfogyna a féléved, másrészt én úgy tudom, hogy az ingyenes félévekben nem lehet két ugyanolyan szintű képzés. (Például, ha elkezdesz egy alapképzést államilag támogatotton, akkor azután a maradék féléveidet már csak mesterképzésre "költheted".)
2012. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó kicsit félrevezetően írt. Lehet egyszerre 2 alapképzésre járni, és lehetsz mindkettőn államin is, csak az eddigivel ellentétben külön számolják a teljesített féléveidet. Szóval, ha két 6 féléves szakot csinálsz egyszerre, akkor pont elég rá a 12 állami féléved.
2012. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a segítséget! :)
2012. febr. 8. 21:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Fejlemény: [link]
2012. febr. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hogy értesítettél, ezek szerint mindenki máshogy értelmezi az új törvényt, tehát már semmit sem értek... Ugyanis a Felvi telefonos ügyfélszolgálata is azt mondta, amit Ti, tehát hogy nekem már külön számolnák a féléveimet. Szerintetek kinek higgyek? Vagy ha egyiknek sem merek hinni, kihez fordulhatok még?
2012. febr. 12. 15:43
 7/12 anonim ***** válasza:

Az a jó, amit a legutolsó írt. Szóval, ha már elkezdted idén az első szakodat, és szeptembertől kezdenéd a 2-at akkor még egynek számolják.


A felvi ezt írja:


"A 2012/2013-as tanévtől a párhuzamos képzés idején a hallgató mindenképp két félévet vesz igénybe egyazon tanulmányi félévben.

Tekintettel azonban arra, hogy Ön első képzését még 2011 szeptemberében kezdte meg, Ön a felsőoktatásba való belépésekor alappal számolhatott azzal, hogy a képzése 3. félévétől megkezdett párhuzamos képzésben való részvétele esetén Ön egy tanulmányi félévben csak egy támogatott félévet vesz igénybe.

Fentiek alapján tehát Ön még a jelenleg hatályos szabály alapján vehet részt a párhuzamos képzésben, így sikeres felvételi esetén Ön 2012 szeptemberétől egyszerre két állami ösztöndíjas képzésben vehet részt úgy, hogy egy tanulmányi félévben csak egy támogatott félévet vesz igénybe."


Eduline-on meg így van fenn: [link]

2012. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azóta én voltam a Felvi és az Oktatási Hivatal személyes ügyfélszolgálatán is és mindenhol mást mondtak, utóbbi szerint már rám is vonatkozik az új törvény, úgyhogy már tényleg gőzöm nincs, mit gondoljak. Szerintem aki hasonló cipőben jár, mint én, inkább jelentkezzen, aztán ha addig az derül ki, hogy kettesével számolják a féléveinket, akkor max. nem kezdjük el a második szakunkat, azzal nem veszíthetünk. Mindenhol, ahova elmentem ebben az ügyben, kaptam további e-mail címeket, fogok írni e-maileket és ha megtudok valami konkrétat, leírom ide is. Köszi még egyszer mindenkinek a segítséget, különösen annak, aki a Felvi jogász válaszát belinkelte, ez biztos túlzásnak hangzik, de lehet, hogy Neked köszönhetem a jövőmet (mivel már hetek óta elkönyveltem, hogy nem tanulhatok párhuzamos képzésben...)
2012. febr. 13. 13:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én vagyok az utolsó válaszoló, én is sokat keresgéltem ez ügyben, mivel ugyanabban a cipőben járok, mint te, szeptembertől venném fel a 2. szakomat. A Felvi és az Eduline szerint is engedik még nekünk a párhuzamos képzést, ami teljesen jogos egyébként, mivel én már tavalyi jelentkezésnél is így terveztem h 2 szakot csinálnék egyszerre, kib@szás lenne, ha nem hagynák...


Ha viszont esetleg mégis az új rend szerint lenne nekünk, akkor én valszeg a mostanit hagynám abba, és az újat csinálnám végig. De reméljük nem így lesz :D


A legdurvább, h nekem, ha fordított sorrendbe jelentkeztem volna, akkor nem is kéne ezen gondolkoznom, mivel a mostani szakom jövőre már nem állami ösztöndíjas, hanem közszolgálati ösztöndíjas lesz, ami nem számít bele a 12 félévbe, szal ígyis-úgyis csinálhatnám mindkettőt... XD


Vicc ez az egész rendszer :P

2012. febr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyetértek, röhejes az egész, de hát mit tudunk tenni... (Mondjuk sok mindent, csak ezt egy fórumon inkább nem részletezem...) Köszi, hogy elláttál infókkal, nekem több ismerősöm is van, aki ugyanebben a cipőben jár, nekik is hasznos lesz... Hát igen, az Eduline nekünk kedvezően ír, de csak a Felvi Jogász véleményét veszi alapul, szóval a kettőt akár egy véleménynek is vehetjük, de sajnos nekem egyre többen mondják, hogy nekünk már külön fogják számolni a féléveinket... Ha megtudok valami konkrétabbat, mindenképp írok, ill. én úgy döntöttem, hogy mindenképp jelentkezem, aztán ha esetleg biztosan kiderülne, hogy a mi féléveinket már külön számolják, akkor a 2. szakomra nem megyek el, mert nekem a mostani a fontosabb. Sok sikert neked! :)
2012. febr. 19. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!