Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyakorlati oktató (kozmetikus,...

Gyakorlati oktató (kozmetikus, fodrász) diplomás végzettség?

Figyelt kérdés
Aki ezt elvégzi főiskolán/egyetemen kap diplomát, tehát ez alapképzés v. felsőfokú OKJ-s? Aki tanít nappalin diákokat, v. felnőttoktatásban ilyen végzettséggel mennyit keres?
2012. febr. 6. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
nem sokat.. az én oktatom 4 osztályt vitt egyszerre, reggel délben, este dolgozott, hétvégén meg még fodrászkodott, meg még az avont is nyomta, ahogy bírta. de mindig ugyanabban a ruhában volt, és szétszort volt.. nem hiszem sajnos, hogy felvetette a pénz. és ez egy neves iskola.
2012. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ez nem túl biztató...most májusban végzek kozmetikusként, és nem igazán tudom hogy folytassam ha végzek. Úgy értem, alkalmazásba nem tudom felvesznek e a mai világban, ráadásul vidéken lakok, vállalkozást indítani is durva lenne még, max. valakivel (fodrász,műkörmös,...) társulok, avagy tanulok tovább pl. szakoktatónak. Egyéb tapasztalat, hozzászólás?


Köszönöm!

2012. febr. 6. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:
hát, én fodrász vagyok, és hasonló cipőben voltam. azzal a különbséggel, hogy vállalkozó lettem egyből, vendégkör nélkül, és helyet béreltem havi 70ezerért.. másfél év után kiléptem, és van 200.000 tartozásom.. :( most házhoz járok, meg fogadok vendégeket, de nem túl rózsás a helyes, el kellett mennem mást tanulni.
2012. febr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy egyre tobben mondanak le ezekrol a szolgáltatásokrol. egy vendégkort kiépiteni 10-20 évvel ezelott gyerekjáték volt, most zsonglorkodés. nagyon nehéz. csináltam mindent, akciokat, szorolapokat, kuoponokat, 6. alkalom ingyen akciokat, stb stb. elég forgalmas helyen van az uzlet Bp-n, és bénának sem mondanám magam, mert mindenki dicsért, ugy tunik ez mégsem elég.
2012. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!