Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A helyzet az lenne, hogy nagyon-nagyon szegény család mellett próbálok elvégezni éppen egy mérnöki egyetemet. Ez nagy nehézségeket okoz, mivel pénzem gyakorlatilag semmire sincs, a nővérem -aki külön él- fizeti a bérletemet erre a 20 kilométerre, néha kisegít minket számlákkal.


A lényeg az, hogy az iskola nagyon lestresszel. Sokaknak nem nagy kunszt az, hogy csúsznak, vagy fizessék a pótlási díjat ha valamit nem készítenek el időben, de nekem szinte lehetetlen. Másfél évet teljesítettem eddig, és csak egy tárgyam nem lett meg, amire nemigazán épülnek tárgyak. Sokszor már nagyon kikészít idegileg, ha nem tudok napokig aludni egy-egy beadandó miatt, mindemellett folyamatosan írja az ember a zh-kat, és legyen is naprakész mindig. A lényeg az, hogy ez nekem sok úgy, hogy arra jövök haza sokszor, hogy aznap enni se tudok. Minden szórakozás számomra a számítógép és hétvégénként a barátnőm, akihez mostanság már csak úgy tudok utazni, ha ő fizeti nekem a jegyet... Igen, a pénz igenis számít, mind az általános szükségletekhez, mind a boldogsághoz. Nekem nincs olyan, hogy elmegyek néha pizzázni egyet egy baráttal, vagy netán szórakozni valahova. Régen persze más volt a helyzet, akkor még átlagos, normális körülmények között éltünk.


Visszatérve, iskola mellett munkára nincs lehetőségem. Többek között azért, mert sokszor reggel 8-tól este 5-ig bent kell lenni, mivel direkt úgy rendezik az órarendet, hogy két "muszáj" tárgy közé essen egy "besejárok az 5-ösért" tárgy, így az ember általában mindenképpen bent van. A hétvégéket a barátnőmmel töltöm általában, de az se állandó, sokszor kell beadandót csinálnom vagy tanulnom hétvégén.


Eljött a negyedik félév, aminek elég rossz a híre. Választás előtt állok: Két passzív félév úgy, hogy mellette minden erőmet munkakeresésbe fordítom, vagy folytatom az iskolát. Leírom az előnyöket és a hátrányokat:


2 passzív félév pozitívumok:

-munka, így nem lesz olyan kilátástalan a helyzet.

-kevesebb teher, mivel a sulira nem kéne fizetni.

-kevesebb stressz.

-összességében ha minden szép és jó, rendbe rakom az életem, pihenek egyet, és újult erővel, félretett pénzzel folytatom a tanulmányaimat.

Hátrányok:

-a munkalehetőség manapság elég csekély.

-nem kapnék ösztöndíjat (olyan 5000 forintot fogok kapni majd ha nem passziváltatok szerintem)

-nem lenne diákom (drágább utazás barátnőmhöz)


Ennyi lenne. A véleményetekre lennék kíváncsi.


2012. febr. 6. 21:47
 1/1 anonim ***** válasza:

próbáld a szülőkkel megbeszélni! Gondolom, ők is jelentős áldozatot vállalnak, és ők sem járnak pizzázni a barátaikkal.


A szívem szakad meg érted, megértelek. Engem egyedül nevelt anyukám nem kevés áldozattal. Alig várta, hogy 18 évesen dolgozzak, akkor nem titkoltan megkönnyebbült.

Mostanában szereztem diplomát, pedig ha akkor lett volna pénzünk, hogy tanulhassak...


Az egész világ csábít... minden eladó, csak legyen hozzá pénzed.

Próbálj kitartani. Igazából a szerelmek, barátságok, családi kapcsolatok megedződnek a nehézségekben. Ezek az értékesek. Amik csak azt tartalmazzák, hogy kényelmesen érezzük magunkat egymás közelében + jól is laktunk, az csak annyit is ér. nem kell a pénzesekkel lógni !

43L

2012. febr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!