Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga, érettségi,...

Nyelvvizsga, érettségi, felvételi kérdés. Hogy is van?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő lenne:


2 éve érettségiztem, jelenleg passzív féléven vagyok egy egyetemen és most a rendes felvételi eljárás során beadom a jelentkezésem egy másik egyetemre.


Jelenleg csak egy középszintű angol érettségim van. Mi éri meg jobban? Érettségizzek újra angolból, ezúttal felső szinten, vagy inkább csináljak meg egy középfokú nyelvvizsgát?


Hogy van ez a felvételi pontok számításánál jelenleg? Ha min. 60%-ra teszem le a felsőszintű angol érettségit, az egyenértékű egy 28 pontos angol nyelvvizsgával és még pluszba megkapom az 50 pontot a felsőszintű érettségimért is?


2012. febr. 8. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy felsőszintű érettségi nem létezik. Emelt szintű van és ne keverjük.

Vagy nyelvvizsgára kapsz pluszpontot vagy emelt érettségire. A kettőre együtt nem. Ha van egy emelt angol érettségid akkor kapsz érte 50 pontot, már ha az adott szakon, ahova jelentkezel elfogadják. Ha nem fogadják el, akkor a nyelvvizsgáért kapható 28 pontot kapod meg. A kettőért együtt soha nem fogod megkapni a pluszpontot.

2012. febr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szerinted melyik az egyszerűbb? A középfokú nyelvvizsga, vagy az emelt szintű érettségi?
2012. febr. 8. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:
A középfokú nyelvvizsga sokkal egyszerűbb. Emelt szintű érettségit tettem anno és sokkal nehezebb elérni ott a 60 %-ot (onnantól jár a nyelvvizsga), mint egy rendes egyszerű nyelvvizsgán. Csak mérd fel, hogy melyikkel jársz jobban pontügyileg.
2012. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor azt csinálom, hogy áprilisban csinálok nyelvvizsgát, májusban pedig megpróbálom az emelt érettségit, mert ha azt 80% körülire sikerülne megcsinálnom, akkor valamivel jobban járnék pontügyileg.


Egyébként biztos, hogy még most is jár a nyelvvizsga a 60% feletti emelt érettségire? Itt a fórumon többen is írták, hogy már nem.

2012. febr. 8. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a tavalyi májusi érettségin még kaptam érte (és mielőtt valami okostojás ebbe is belekötne - sajnos vannak ilyenek - közlöm, hogy papírom van róla, úgyhogy hülyeséget még csak ne is próbáljon ideírni). <-- bocsi ez a zárójeles rész nem neked szólt, de a múltkor valaki közölte velem, hogy tuti nem kaptam az emelt érettségimért nyelvvizsgát, mert már évek óta nincsen, holott pontosan ez a mondat van ráírva a tanúsítványomra: "Angol nyelvből B2 fokú komplex típusú államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak minősül."


Egyébként nem hinném, hogy tavaly óta eltörölték volna ezt a lehetőséget, nézz utána, de semmiképpen se itt a GYIK-en, mert akad egy pár önjelölt oktatási államtitkár akik azt hiszik, hogy most megmondják a tutit.

2012. febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!