Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemrég derült ki, hogy diszgrá...

Nemrég derült ki, hogy diszgráfiás vagyok (kb 1 éve) és azt mondták az iskolába, hogy az egyetemeken bizonyos szakokra nem (nagyon) vesznek fel diszgráfiásokat. Érettségi előtt állok úgy, tehát a kérdésem hogy ez igaz vagy nem igaz?

Figyelt kérdés
Diszgráfiámat részletezem: Nem súlyos tehát plusz pontot nem kapok érte, de a 2 tantárgyból aminél legjobban előjön( magyar, német), 2 szóbeli tételt húzok ,tehát nem írok írásbelit, és nem is ezeket a tantárgyakat viszem tovább, hanem történelemből emelt szintű érettségit teszek és angol nyelvből középszintűt és ezekből duplázok, e mellett van 2 középfokú (angol, német) nyelvvizsgám(nyelvvizsgánál nem kértem mentességet, mert nem lehetett tehát nem számítógépen írtam, le is vontak rengeteg pontot a helyesírás miatt de meg lett a nyelvvizsga így is) és a nemzetközi igazgatási szakok érdekelnek , emellett a pedagógiai szakok és egy külföldi egyetemet is befogok jelölni Ausztriában(németül jól tudok beszélni, csak írásba vagyok gyengébb), tehát azt nem hiszem el, hogy azért mert vkit, csak mert diszgráfiás és olyan tantárgyakból használja fel a mentességét amelyek nem is annyira fontosak számára a továbbtanulás szempontjából , csak azért nem veszik fel mert diszgráfiás és mást aki rosszabbul tanul rosszabbak az érettségiei felveszik.
2012. jan. 23. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Nem arról van szó, hogy nem vesznek fel hanem néhány helyen kizáró ok a dysgráphia. Különben kihasználtad a mentességet, hiszen érettségin nem írásbelizel, hanem két szóbelit húzol. Azért ez nagy könnyebbség. Szerinted milyen egy dysgráphiás pedagógus?
2012. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Angol történelem szakos tanárnak készülnek, de valószínűleg legutolsóként jelölöm meg a tanári szakot.Tudnál néhány példát mondani olyan szakokra, ahol kizáró ok a diszgráfia.Köszönöm szépen
2012. jan. 23. 16:05
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen kihasználtam a hosszú szövegben leírtam, hogy németből magyarból kihasználom.Azt tudja valaki esetleg, hogy az a 2 2 szóbelis érettségim ugyanannyit fog-e érni, ha jól sikerül(85-90%), mint másnak akinek ugyanannyi csak normális érettségit írt?
2012. jan. 23. 16:08
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A tanári szakokon sok helyen kizáró ok. De ez helyileg is lehet meghatározott. Kizáró ok a rendészeti sulikban, óvónő képzőkben is a részképesség zavar. Igen, ugyanannyit fog érni az érettségid, mint a "normális" érettségi.
2012. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!