Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni az emelt kémia érettségire, hogy min.90% legyen? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

jövőre leszek 12.-es és ősszel le szeretném tenni az emelt kémiát. szerintetek ez lehetséges? szinte az alapoktól kezdeném. faktos vagyok és hamarosan különtanárhoz is járni fogok. nyáron is tanulnám.

esélytelen?


2012. febr. 9. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Közel lehetetlen.
2012. febr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehetetlen, 80% =5-ös meglehet, csak a szorgalmadon, elszántságodon múlik. Meg azon, hogy KEDVVEL csinálod-e. Gondolom, orvos, gyógyszerész vagy vegyész akarsz lenni, mert ha egyik sem, szerintem teljesen felesleges kémiából érettségizned.

Persze, azt te érzed, hogy 5-ösre fog-e sikerülni.

Szerintem nem ártana, ha 12. vagy 13.(ha nyelvi elők.-ös voltál) végén simán lelehetne tenni. Félévet érik, tisztul az anyag a fejedben:)

2012. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha nyáron minden nap csinálod,és csakis arra koncentrálsz,akkor 1000% a siker.
2012. febr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

RE: Utolsó előtti!

emelt szinten 60%tól ötös szóval csak úgy ne tájékoztasd félre a népet a badarságaiddal. Az tény, hogy középszinten annyi, de az emelt szintű érettségik teljesen másak. Ráadásul nem mindenkinek csak az számít, hogy ötös legyen, hanem, hogy minél több százalékkal érje el azt (ha másért nem akkor a ponthatárok miatt). És ha TTK kémia szakra akar jelentkezni, akkor tilos emelteznie kémiából? Döntse el mindenki magától, hogy mit hogyan szeretne.

Az OFF után a kérdezőnek is válaszolok. Szóval most ugyanebben a cipőben járok, mint te (a nullán vagyok kábé én is most és fkatra járok.. de az inkább semmit sem ér, a tanár kicsit bénácska). Én most leteszem a közepet májusban és így már lesz egy alapom, amire építhetek az őszi vizsgaidőszakra, mert akkor szeretnék én is túlesni az emelten. Egyébként annyira nem vészes, az elméletet meg lehet tanulni, akár 2hónap alatt tuti biztosra, a számolások húzósabbak. de a lényeg, hogy félév alatt fel lehet rá készülni.

ja és ajánlom a mozaik kiadó 11-12. osztályok számára írt érettségis elméleti összefoglalóját + a feladatgyűjteményt. a villányi könyvek mellett hatalmas segítség ez a két könyv!

2012. febr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*(ha másért nem akkor a ponthatárok miatt) HELYETT ezt akartam írni (ha másért nem akkor a PONTOK miatt). de szerintem úgyis érthető...
2012. febr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg nem arra hajtok, hogy ötös legyen hanem, hogy minnél több százalék. És orvos akarok lenni, tehát nem véletlenül kell a kémia. Hát, úgy döntöttem, jövőre csinálom meg rendesen májusban. Addig pedig eljárok tanárhoz mert a fakt nálunk se ér semmit.. sajnos. Azért köszi a válaszokat.:) Utolsó, te nagyon bátor vagy!:D Én tuti nem merném most, még a közepet se..
2012. febr. 11. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!