Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hajó, vagy külföld? Felsőoktat...

Hajó, vagy külföld? Felsőoktatás, vagy pénz és tapasztalat?

Figyelt kérdés

Pengeélen táncolok a pontszámommal, valószínű, hogy nem fognak felvenni a főiskolára amit megjelöltem. Szüleim/rokonok erőltetik, hogy próbálkozzak, de tulajdonképpen több kedvem lenne inkább külföldön dolgozni.. addig, ameddig még van hozzá kedvem. Nyelvérzékem nagyon jó, angolul szinte anyanyelven beszélek, szakmai végzettségem nincs, 18 éves vagyok, és most fogok kapni érettségi bizonyítványt.


Tapasztalt külföldről hazatérőket, esetleg még kinnt dolgozókat kérdeznék, és a hajó is nagyon motiválna (óceánjáró luxushajók elsősorban) Szakmai végzettségem nincs, középfokú nyelvvizsgával rendelkezem angol nyelvből.


2009. jún. 2. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Hajon meg nem dolgoztam, de eltem es vallaltam munkat kulfoldon - szerintem nyugodtan vagj bele ha nem jon ossze a felveteli, csomo helyre eljuthatsz, megismersz sok uj embert, penzt keresel... az allamilag finanszirozott feleveidet 35 eves korodig felhasznalhatod, tehat ha kesobb ugy erzed, visszaternel es megis egyetemre mennel, meg mindig teheted! en harmadev utan hagytam ki egy evet es mentem kulfoldre, de nem bantam meg. Igaz, szakiranyu vegzettseg nelkul szinte csak vendeglatos / bolti elado / fizikai munkat talalsz, de ha ilyen jo az angolod, mindenkepp erdemes belevagni. Eleg fiatal vagy, hajora szerintem ne menj meg, ami 18 evesen testhezallo melo lenne neked, az a live-in au-pair melo, ahol gyerekekre kell vigyazni altalaban (de olyat is hallottam h csak a kutyat kellett setaltatni minden nap:)). Csaladnal, jo esetben szinte csaladtagkent elsz, tehat nem vagy annyira kiszolgaltatott nem kell kulon szallast talalni (ami plusz egy lehetoseg lenne hogy lehuzzanak), persze figyelni kell nagyon, h kihez mesz. Az ilyeneknel altalaban a vezetoi engedely feltetel szokott lenni. Arra ugyelj, ne indulj el a vakvilagba, szervezd meg rendesen a dolgot, csak ugy menj, ha veszhelyzet eseten van penzed es lehetoseged, hogy visszagyere, azonkivul latatlanban ne irj ala semmit es ne adj penzt senkinek! Ne bizz feltetel nelkul akarkiben, akit nem ismersz kozelrol (utlevelet senkinek ne adj oda, pl), mert barmikor atverhetnek. Nem tudom fiu v lany vagy, de ha lany, meg inkabb legyel ovatos, fiatal csajokra kulonosen utaznak a szelhamosok.

De ha jol csinalod, megeri kimenni mindenkepp.

23 eves nemreg hazatert lany

2009. jún. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
(elso vagyok) ami kimaradt, au-pairnek fiu is mehet, csaladja valogatja, h fiut is fogadnak-e v csak lanyt. Ebbol sok penzt nem lehet keresni, de ilyen fiatalon ad egy alapot a kezdetekhez, aztan ha mar ott vagy egy jo ideje es eligazodsz az idegen orszagban es eleged lesz beloluk akar ott is hagyhatod oket es kereshetsz mas melot. Au-pairnek nem kell munkavallalasi engedely meg adoznod sem kell kulon ugy tudom, de ha alkalmazottkent dolgozol valahol akkor mar ezeket is el kell intezned. Bankszamla nyitasahoz altalaban kernek igazolt lakcimet (az adott orszagbelit), munkavallalasi papirokat, es vmi szemelyazonosito iratot. En Angliaban voltam ott nem olyan veszes ezeket elintezni, de pl Daniaban allitolag mar kicsit gazosabb. Mindenkepp azt tanacsolnam, inkabb maradj az EU-n belul. Es nem art, ha van olyan ismerosod/rokonod aki baj eseten elerheto es segiteni tud.
2009. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia

Hajón még elvileg nem dolgozhatsz, 20, valahol 21 az alsó korhatár. Én is külföldet tervezek,a hajót meg mindenképp majd, de ha nem vesznek fel, 1 évet maradok sulimban, utána viszont... Go for it! Már alig várom.

Egy 18 éves lány, hasonló kilátásokkal. :)

2009. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
óceánjáróra mehetsz 18 éves kortól:)de csak e hajóra:)
2009. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok és pontosítok: "Hajóra a Princesshez 21től lehet menni, viszont a Cunardhoz már 18 éves kortól mehetsz." Ezt egy olyan ismerősöm mondta,aki már kint dolgozik óceánjárón már több mint 1 éve.
2009. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!