Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan keressek szakmai...

Hogyan keressek szakmai gyakorlati helyet?

Figyelt kérdés

Nyárra keresnem kell valami szakmai gyakorlatot.

A BME Gépész karra járok, mechatronikus vagyok.

Bementem a tanszékre, ott azt mondták, nem tudnak segíteni, intézzem magamnak.... :D

Van valami honlap, ahol gyakornokokat keresnek? Google-ba beírtam, hogy szakmai gyakorlat, de az audi hirdetésén kívül nem láttam más céget. Vagy mi a szakmai gyak keresésére a legjobb módszer? Pár nagy cég nevét tudom, azoknak esetleg írhatok e-mailt, de ilyen kisebbek, ahol még kellenék is 0 szakami tapasztalattal, nem fogok így találni.


2012. febr. 14. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a legtöbb helyen ismeretség alapján megy... kérdezz körbe évfolyamtársaid, vagy felsőbbévesek között, hogy ők hova mentek.

Azoknak a nagyobb cégeknek írhatsz, de jó esély van rá, hogy válaszra sem méltatnak. Esetleg személyesen is megpróbálhatod, hátha úgy nem hajtanak el rögtön. Bár a multiknál lehet, hogy csak a HR-es p.csákig jutsz.

Interneten keress rá kisebb cégekre, ők lehet, hogy szívesebben fogadnak. Elvégre ingyen munkaerő leszel, és oké, hogy nincs szakmai tapasztalatod, de azért biztosan be tudsz segíteni.

2012. febr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" HR-es p.csákig jutsz. "


Ezért kell EZEKET kikerülni. Amikor én kerestem gyakorlatot akkor is belebotlottam egy HR-esbe aki akadékoskodott, nagyjából megkértem, hogy maradjon a sggén és egyből a szervezet helyi vezetőjéhez kopogtam be aki mindenféle problémázás nélkül engedélyezte. Lesz mentorom is meg ilyesmi :D.

2012. febr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen kedvesek :D

És másik tanszék esetleg, vagy valami segítőkész tanár, aki tud ajánlani helyeket?

Én is BME-re járok, bár másik karra, és a barátom is, ő is másikra, de nálunk nagyon sokat segítettek ilyesmiben, meg volt sok tanár, akikhez ha odament valaki, ajánlottak ezt azt. Azért még próbáld meg ezt is, hátha szerencséd lesz. :)

2012. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!