Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2014 májusában fogok érettségi...

2014 májusában fogok érettségizni, mire számithatok a mostani helyzet alapján?

Figyelt kérdés
orvos szeretnék lenni, valószinűleg általános. valaki elmagyarázná a felvételi és a pontszámitás lényegét? eddig van egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgám, addigra a középből felső lesz, és mivel tanulok egy harmadik nyelvet, abból talán közép addigra. hány plusz pontot is vihetek? bioszból és kémiából szeretnék emeltezni. hány pontnak kell lennie, hogy felvegyenek? most annyira ne menjünk bele, hogy fizetősre-e, de ha valaki tudja, hogy hány pont kell az államilag támogatottra, leirhatja. ha itthon tanulok, meddig kell itthon orvosként dolgoznom? külföldön szeretnék élni, akkor külföldre felvételizzek egyetemre? ez ilyen viszonylatban hogy folyik?
2012. febr. 15. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Most vagy 10. es erre már van egy felső és egy középfokúd?

Hogyan csináltad?Engem érdekelne hogy lehet ilyen gyorsan ilyen magas nyelvtudáshoz jutni.

2012. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
11-es vagyok, 5 osztályos a gimi. igaziból már 2 éve megvan a felsőfokú, a közép 1 éve. hát, én csak az utóbbi 3 évben tanultam az angolt -amiből felsőfokúm van- a suliban, azon kivül csak nyelviskolában, igy jobban lehet haladni. nekem jó nyelvérzékem van, igy ez, vagy nagyon szorgalmasnak kell lenni.
2012. febr. 15. 23:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyelviskolával lehet haladni, csak a mai gazdasági helyzetben nem mindenki tudja megengedni magának...


A pontokról pedig:

Egy közép 28 egy emelt azt hiszem 40.

Felesleges ennyi nyelvvizsga, mivel a nyelvviszgáért vihető többletpontok számát 40 ben maximalizálták, szóval ha akarsz még plusz pontokat, akkor min 1 emeltet tegyél valamiből, ami 50 pontot ad.

Amúgy A max vihető többletpont 100.


Nekem valószínűleg egy középfokú nyelvvizsgám lesz csak viszont matekból és fizikából emeltet teszek, ami már így is többi mint a 100.Szóval nem tudom teljesen kihasználni.

2012. febr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bensdorp ***** válasza:
72%

A pontszámítás alapját a tanulmányi pontok (maximum 200 pont), az érettségi pontok (maximum 200 pont), valamint a többletpontok (maximum 100 pont) képezik.

A felvételi pontszámod megállapítására két pontszámítási mód alkalmazható:

a) a tanulmányi pontok és az érettségi pontok összege, hozzáadva a többletpontokat, vagy

b) az érettségi pontok kétszerese, hozzáadva a többletpontokat. ("duplázás")

Nem kell előre választani a kettő közül, automatikusan a jobbat fogja figyelembe venni a rendszer.


tanulmányi pontok fele: (max 100 pont)

Matek + magyar (nyelvtan + irodalom kerekítés nélküli átlaga) + töri + egy választott idegen nyelv + természettudományos tárgy (biosz/fizika/kémia/földrajz) utolsó két tanult évfolyam év végi osztályzatainak összegének kétszerese.


tanulmányi pontok másik fele: (max 100 pont)

Matek + magyar + töri + idegen nyelv + egy szabadon választott érettségi vizsgatárgy százalékos eredményeinek átlaga egész számra kerekítve.


érettségi pontok: (max 200 pont)

Két érettségi vizsgatárgy százalékos eredményeinek összege, mely tárgyakat a felsőoktatási intézmény határoz meg (legtöbb szakon csak az egyiket határozzák meg). Esetedben az egyiknek biológiának, a másiknak kémiának vagy fizikának kell lennie, és mindkettő kötelezően emelt szintű.


többletpontok: (max 100 pont)

- érettségi pontokba számított emelt szintű vizsgatárgy 50 pont (Neked orvosira ezekből feltétlenül meg is lesz a 100 pontod)

- nyelvvizsgákból max 40 pont (C típusú felsőfok 40, C típusú középfok 28, egy nyelvből csak egy nyelvvizsgáért adható többletpont

- OKTV 1–10. hely 80 pont, 11–20. hely 40 pont, 21–30. hely 20 pont

- TUDOK nagydíjas 24 pont, első díjas 12 pont


Semmelweis Egyetemen pl. 2 nyelvvizsga kell a diplomához, ezzel már nem lesz gondod. :) És az egyetem utáni felvételikhez is pluszpontot jelentenek majd, de legfőképp a nyelvtudás, amit megszerezel velük, az a legnagyobb kincs. Úgyhogy bár megvannak a többletpontjaid nyelvvizsgák nélkül is, folytasd a nyelvtanulást!


Államilag támogatott általános orvos képzésre a ponthatárok 480 pontos rendszerben (2008-2011):

SE 432 437 434 436

SZTE 417 421 419 417

DE 417 420 419 417

PTE 416 421 418 417

Majd kövesd a következő 2 év ponthatárait, azokból még jobban tudsz majd kalkulálni, mivel az új rendszer szerint lesznek.


Jelen tervek szerint a diplomaszerzést követő 20 évben kell a képzési időd dupláját (12 évet) itthon ledolgoznod, különben vissza kell fizetned az államnak az állami támogatást.


Tulajdonképpen mindegy, melyik országban végzel, minden orvosi egyetem elég magas szintű ahhoz, hogy bárhol kaphass vele munkát, mindenhol orvoshiány van, és kelleni fogsz.


És még az első válaszolónak írom, hogy nekem is volt egy angol felsőm és egy francia középfokúm 10. osztályban. Nem nagy ördöngösség, nem kell hozzá nyelvi osztály, se semmi, csak szorgalmasan kell tanulni, magadtól, otthon, önerőből. Persze nem árt, ha az ember szereti is, amit csinál, úgy mindig könnyebben megy. :)

2012. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! utolsó, nagyon jól leirtad, mindent értek, köszönöm szépen!!!
2012. febr. 16. 22:35
 6/7 A kérdező kommentje:
aki tud még esetleg valamit a külföldön való tanulásról, kérem irjon!
2012. febr. 17. 20:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel duplaemelt kellett leugrott a pont soten 411-re a kerdes az hogy mennyit ugrik majd vissza. En ere vagyok nagOn kivancsi. Szerintem 420 nal nem lesz tobb a duplaemelt miat
2013. szept. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!