Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem vagy anglisztika...

Történelem vagy anglisztika szakkal mi lehet az ember?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 17:30
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Másik, hogy előbb megyek ki Ausztriába, Németbe, Hollandiába dolgozni/élni a némettel, mint Fro-ba, Belgiumba, kb ki is fújt. De Skandináviába is sokkal előbb elboldogulsz némettel. Francia az ENSZ nyelve, meg néhány helyen Afrikában beszélik, na kb ennyi az előnye. Ja meg hogy kevesebben beszélik..
2012. febr. 20. 18:58
 12/18 anonim ***** válasza:
Azért rossz párosítás, mert ha valaki tud angolul felsőfokon akkor a németet 3 hónap alatt megtanulja középszintre és fordítva. :) Így nem kellene 5 évet fordító szakon lehúznom, mert a jelenlegi tudásommal is lehetnék fordító, elég hozzá 2 nyelvvizsga nem?.. Amúgy meg azért válaszoltam, hogy segítsek, de ha nagy ívben le...od hozzáértők véleményét akkor minek irogatsz ki kérdéseket?
2012. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Egyébként nem kell kimenned Franciaországba, mert a franciák jönnek ide, minden multinak van manapság komoly létszámú francia üzleti partnere, akik elég gyakran tárgyalnak Mo-n. Nem arról van szó, hogy nem hasznos a német, mert baromira az, arról van szó, hogy német-angol fordítóként semmire se fognak becsülni. Az hogy franciára vagy olaszra vagy spanyolra szakosodsz nem zárja ki azt hogy te valaha németet tanulhass.
2012. febr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"mert ha valaki tud angolul felsőfokon akkor a németet 3 hónap alatt megtanulja középszintre és fordítva"


Na jó, én most földi halandókra gondoltam, nem übermenschekre.. :D 3 hónap alatt, na az tényleg jó lenne.. Bár azt hiszem akkor mindenki legalább 5 nyelvvizsgával rohangálna :)

Egyrészt nem tudom mennyire tudsz róla, de a franciából legalább annyi átvétel történt az angolba, mint a németből, a szavak területén. Ilyen erővel az olasz meg a francia is rossz párosítás, mert latin nyelv mindkettő.. Na de ezt hagyjuk inkább, ennek nincs sok értelme, ennyi

2012. febr. 20. 23:24
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
igen. germán nyelv mellé hülyeség másik germánt választani. ez a lényeg. ezt nem én találtam ki, hanem az egyetemi tanárok tanácsolták.
2012. febr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ne tanulj mellé németet. Én kilencedikes koromban 8 év angoltanulás után 1 év alatt megtanultam középszinten németül. Kb ennyit érnél te is a két germán nyelvvel. Nincs sok értelme, mert mindenki beszélheti. Áltlaános iskolában vagy angolul, vagy németül tanul az ember fia, aki pedig németül kezdi, valószínűleg angolul is megtanul hamar. A franciát sokan keresik, kevés a jó franciatanár (jó, nem akarsz tanár lenni, de attól még ez így van). Az orosznak van jövője, de sajnos sokan gondolkodnak úgy, mint te. A keleti nyelvek viszont egyre jobban feltörnek, én a helyedben megtanulnék japánul vagy kínaiul, mert kell. És ne riasszon el a rengeteg japánb**zi animefan akik minden mondatukban elsütnek valami japán hibás szutykot meg ^^ fejeket, mert ezek hamar kihullanak, mert nem olyan egyszerű ez ha magas szinten űzöd, ráadásul a japán/kínai tolmácsokat sem a watashi wa kezdetű mondatokért keresik:)
2012. máj. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Magyarországon még angolul se tud az emberek 70%-a középszinten se, nemhogy tanár vagy tolmácsszinten + mellé még németül is.. Miért tudna mindenki németül, aki angolul megtanul? Ok, nálunk a németet tanulják második legtöbben, de az egy álom, hogy ilyen jól állunk nyelvtudásban mint ahogy mondod. Ráadásul hiába pofáznák is sokan a németet meg az angolt, akkor is legtöbb cég meg vállalat német nálunk, másrészt nem valószínű, hogy Oroszországba fogok menni dolgozni, Nyugaton meg vagy az angollal, vagy a némettel mész a legtöbbre, vagy akkor már francia, spanyol (utóbbi főleg USA miatt egyre inkább), nem az orosszal. Azzal meg nem sokra mész egy cégnél ahol németül is tudó tolmácsot keresnek, hogy "dehát németetet meg angolt azt mindenki beszél már", meg ez eleve egy bullshit mint ahogy mondtam már.. :D Orosz az 40 éve érte meg, mikor nagy volt az orosz befolyás nálunk. Most hiába fejlődik megint, akkora befolyása itt már soha nem lesz se gazdaságilag, se kulturálisan, hiába menő ma minden filmbe legalább egy orosz monológot belerakni. A kínait meg aki megtanulja annak tényleg grat, de erre sztem egy átlag ember nem képes
2012. máj. 15. 14:53
 18/18 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem, mire keresed a választ? Nagyon meg vagy róla győződve, hogy az angol-német kombó tuti, hát sok sikert hozzá. Én két felsőfokú nyelvvizsgával (ami még nemzetközi is) azt mondom, hogy körbenézek a nagyvilágban és a mi generációnk már úgy nő fel hogy igenis tud vagy angolul, vagy németül egész jól. Oké, akkor ne menj oroszra, mert felesleges, ne menj franciára meg spanyolra mert bullshit, akkor legyél tolmács vagy levelező angol/német területen, de aztán ne lepődj meg, hogy huszonöt ugyanolyan fog ott rád várni még. Ha érvényesülni akarsz, tanulj még valamit az angol és német mellé, különben könnyen a kukában találod magad...
2012. máj. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!