Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rajzolás, kinek jobb, szabályo...

Rajzolás, kinek jobb, szabályosabb a technikája?

Figyelt kérdés

Én viszonylag jól rajzolok 13 éves koromhoz képest, viszont mindenki egy másik csajt dicsér, aki elmaszatolja a rajzait.

Én vonalanként rajzolok, általában ugyanazt az eredményt kapjuk, a rajzaink hasonlóak.

Mégis az övét dicsérik miközben minden "rajzolás alapja" könyv vagy füzet elmondja hogy maszatolni a rajzot nem illik...Tudnék gyönyörű munkákat összehozni ha maszatolnék, mégse teszem mert ugyebár nem illik. Most kezdjek el maszatolni hogy az enyém jobb legyen, vagy rendesen rajzoljak?


2012. febr. 5. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem halálosan mindegy, hogy egy rajz milyen technikával készül, a végeredmény a lényeg.

Pl. elvileg a könyvek szerint úgy kellene rajzolni, hogy először egy vonalas kis skicc kellene, aztán ráépíteni a többi részletet. Hát én így sose tudtam...

Én alapból részletesen kezdem el a rajzot, nem vázlatozok.

Az eredményt így is meg szokták dicsérni.

Szerintem baromság a rajzolásba szabályokat rakni. Az a lényeg, hogy a végén vmi szép jöjjön ki. Ha maszatolással szebb, akkor maszatolni kell.

2012. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valóban skiccet is szoktak csinálni... ismerősöm úgy is úgy rajzol, most OKTV (Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny) első fordulóján max ponttal ment tovább:) majd most lesz 24. a második:)
2012. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem illik? Én sehol se hallottam ilyen szbályt hogy tilos maszatolni. Ha egyszer maszatolással élethűbb árnyékot illetve hatást tudok elérni, akkor azt fogom használni.
2012. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A maszatolas jobb. Lehet, hogy az alap azt mondja, hogy "nem illik" de ahogy "feljebb mesz az alapoknal" azt is irjak, hogy nyugodtan rugj fel minden szabalyt, ha ugy jobb.

Amugy, "maszatolni" kell. mivel az emberi agy is maszatol - a nem lenyeges informaciokat kiszuri, es csak a lenyegeseket figyeli meg.

Azzal, hogy a kep elessegevel jatszol, gyonyoru hatasokat tudsz elerni, es iranyitani a nezo nezopontjat.

2012. febr. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rajztanárom a következőt mondta: "Lehet maszatolni, csak ésszel!" ...Most már világos... :D Köszönöm a válaszokat! :))
2012. ápr. 2. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!