Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A BME-esek miért érzik úgy,...

A BME-esek miért érzik úgy, hogy mindenkit a hátsójukból rántottak?

Figyelt kérdés
Egy kicsit nevetséges már amit művelnek. Kb 15 bme-es ismerősöm van, és abból 13 teljesen kifordult magából mióta oda jár. Mitől lesznek ilyen arisztokratikusak? Mivel tömik őket?

2012. febr. 18. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, de teljesen igazad van. Én három jó barátomat vesztettem el. Felvették őket a BME-re, majd ahogy teltek az évek, egyre elviselhetetlenebbek lettek. Egyik nap ketten közülük közölték velem, hogy fogalmam sincs, hogy ők min mennek ott keresztül, és hogy nincs ennél nehezebb egyetem az országban és én ezt sosem fogom megérteni, mert az én szakom büfészak. (a büfészakot nem mondták, de ez volt a lényege).


Mai napig nem értem, miből gondolták, hogy én arra vágyok amire ők. Világéletemben utáltam az összes reál tárgyat. Lediplomáztam, családom van, és a szakmámban kaptam egy viszonylag jól fizető állást. Soha nem vágytam az ő életükre.

Nagyon szerettem volna, ha tartjuk a kapcsolatot. De kinek van szüksége olyan barátokra akik lenézik a másikat?


Azt hogy mivel tömik a fejüket, nem tudom.

2012. febr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ez úgy szokott lenni, hogy felveszik a gólyákat és ahogy belépnek az egyetemre már hallják ezeket a "büfészak" és hasonló kifejezéseket. egyből öntudatra ébrednek h ők hatalmas mérnökök és mindenkit lenéznek. ilyenkor kéne rájönniük h még NEM mérnökök, csak annak tanulnak. ha van eszük ez később el fog múlni és semmi gond nem lesz velük. ha nincs, akkor az lesz, amit az első válaszoló is írt.


de azt megjegyezném h sok egyetem hallgatóival ellentétben, itt a hallgatók összetartanak és segítik egymást. a tanárok nagy többsége nagyon tiszteli a diákjait, a kollégáinak tarja őket. nem látsz olyat h valaki ingben mászkál egész évben, mert ő már "felnőtt, komoly ember". szóval egymással abszolút nem lenézőek, nagyképűek a szaktársak.


egy bme-s gépész...

2012. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is BME-s vagyok, de ez hülyeség... én akkor tapasztaltam ezt, amikor valaki egy gyengébb egyetem mérnök szakára jár, és azt gondolja, ugyanaz a helyzet a két egyetemen, pedig hát nem. Még teszem azt nézz meg egy debreceni egyetemi mérnök képzést, ahol a megbukás mint fogalom kb nem is létezik, és nézd meg a BME-n ugyanezt, eléggé meg kell küzdeni mindenért. Ilyenkor szerintem jogos, ha a BME-s úgy érzi, neki többet kell tanulnia.

Viszont van a másik véglet, amire te is gondolsz, hogy valaki pl bölcsész karra jár, vagy ilyesmi, és ha erre mondja, hogy hajjajj te csak ilyet végzel, bezzeg én nagy mérnök vagyok... nos, ez nyilván nagyon gáz, utálom az ilyeneket és nem is értem. Ha valaki bölcsész akar lenni mondjuk, hát legyen az, ha valaki mérnök, akkor legyen mérnök, teljesen mindegy, a lényeg, hogy amit kiválaszt valaki, abban jó legyen, legyen az bármi is. (igaz ez egy szakmára is, nem csak egyetemekre)

És egy olyan ember, aki jó a saját területén, milyen alapon néz le bárki. Viszont aki ilyen lenéző ember, az ha nem mérnök lenne, hanem gazdasági karra járna vagy bárhova máshova, akkor meg a mérnököket nézné le, stb, ez egy embertípus, van ilyen, aki mindenkinél feljebb valónak érzi magát.

Amúgy szerintem azért lehet ez gyakrabban BME-sek között, mivel tényleg ahogy elindul az ember első évben, második évben már a csoporttársainak mondjuk 40%-a kibukik az egyetemről, vagy szimplán itt hagyja, mert nem bírja, a társaság maradék részével se jársz már egy órára, mert sokan lemaradnak, és ha te az a kategória vagy, aki mindezek ellenére kiemelkedő, akkor könnyen kialakulhat ez az érzés, hogy igen, mennyire jó vagyok. Mert tényleg annyira végletes, hogy kinek hogy megy, sokan küszködnek a tárgyakkal.

Remélem érted, miket írok, és nem az jön le, hogy na tessék egy újabb öntelt BME-s...

2012. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért az durva általánosítás hogy ilyen egy BME-s. Én is oda járok és tényleg vannak csoporttársaim, sőt még 1-2 tanárom is, akik lenézik azokat, akik humán vagy gazdasági szakokon tanulnak, de aki ilyen szűk látókörű, abból sikeres mérnök is nehezen lesz. A nagyon erős összetartás viszont tényleg jellemző, és ez kifelé ez adott esetben egyfajta sznobságnak is tűnhet.


Nincs semmi különleges a BME-ben, de a mérnökszakok olyanok, hogy annyi különböző dolgot kell tanulni, hogy előbb-utóbb a legokosabbak is beleszaladnak azokba a tárgyakba, amikkel komolyan meggyűlik a bajuk.


És hogy aki ilyen, az miért lesz ilyen? Amikor heti 36-38 órát töltesz bent az egyetemen és erre jön még rá az otthoni házik elkészítése meg a tanulás heti legalább 1 de inkább több zh-ra másoktól meg hallgathatod hogy náluk pénteken be se kell járni és tele vannak jó csajokkal az előadók

2012. febr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

-Hopsz, véletlenül hamar küldtem el -


... meg minden este bulizni járnak, akkor szerencsétlen BME-s kockának nem nagyon marad más, mint hogy elhitesse magával, hogy cserébe ő legalább biztosan sokkal okosabb mint mások és nyugodtan lenézheti őket. :)

2012. febr. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjuk már ezt a nehéz a BME dumát. A BME-n sokkal többet lehet csalni és ügyeskedni mint máshol. Mindenki azt az egyetemet ajnározza ahova éppen jár és persze a világon az a legnehezebb. BME-s hülyéböl meg baromi sok van mert az ország legnagyobb egyeteme és mázsa számra veszik fel őket. Nekem a családobol aki odajárt mindenki elvégezte, szoval tudom hogy igazabol nem egy nagy szám.
2012. febr. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
már hogy lehetne a BME-n a legtöbbet csalni? ez a legnagyobb butaság. ha egy vizsgára te nem tanultál, akkor ott puskázhatsz amennyit akarsz, akár egész végig, akkor sem fogsz átmenni
2012. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!