Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az építész és...

Mi a különbség az építész és az építészmérnök (i szak ) között?

Figyelt kérdés
kérlek ne felvi.hu-s válaszokat adjatok
2012. febr. 18. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
az építész az osztatlan képzés, az építészmérnök az osztott (BSc). Csak a megkülönböztetés miatt van a névkülönbség, szerintem.
2012. febr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de ugyanazt tanulják mindkét szakon?
2012. febr. 18. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
igen.
2012. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Neeeem!!!

építész mintaterv: [link]

építész, tervező szakirány tárgyleírások: [link]

építész, műszaki szakirány, tárgyleírások:

[link]


építő mintaterv: [link]

2012. febr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

segítek: építészmérnök - 5 éves képzés, MSC végzettség (egyetemi végzettség) szakmai gyakorlat követően teljes jogú tervezőmérnök lehetsz.


építész-BSC 3 év, gyak. főiskolai végzettség - besz*ptad vele, mert semmilyen tervezői jogosítványt nem kapsz. Szv. önállóan nem dolgozhatsz, mindig kell valaki aki aláírja majd a terveidet. (Sokan szoptak vele anno, amikor én is jártam, mert menet közben hozták be ezt a nagy okosok...-volt aki majdnem végzett akkor..

2012. febr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kedves 4. válaszoló, nem az építész és az építőmérnök közti különbség volt a kérdés.

Ha építészmérnöknek mész, a BSc+MSc-vel ugyanott leszel, mintha elvégzed az osztatlan 5 éves építész képzést.

2012. febr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
(előző vagyok) az 5. válaszoló pont fordítva írta: az építész az osztatlan, az építészmérnök a BSc, de igaz amúgy amit leírt.
2012. febr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!