Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet a legkönyebben...

Hogy lehet a legkönyebben megtanulni a történelmet?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam jó történelemből mert nem tudom megjegyezni a dolgokat mert nem köt le...

2012. febr. 18. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Legkönnyebben úgy, ha érdekli az embert... de jelenesetben úgy érzem ez kilőve:)
2012. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nálam igen. :D
2012. febr. 18. 19:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a dolog kulcsa abban van, hogy megérted-e az összefüggéseket. Ha nem, akkor értelmetlen magolás a dolog. Figyelj órán, ha jó tanárod van, nyertél! :)
2012. febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen könyvből tanultok?


Mi a Száray-féle történelem könyvből tanulunk, szerintem ez nagyon jó tankönyv. Általánosban is ebből tanultunk és szerencsés vagyok, mert olyan töri tanárom volt, aki nem csak beszélt a világba 45 percen keresztül, hanem bevont minket is a munkába. Akkor kaptam egy olyan alapot, amivel könnyen tudok tanulni most is.

A tanulási módszerem lényege igen egyszerű:

A Száray-féle könyvben minden lecke bekezdésekre van tagolva. Mindig elolvasok egy bekezdést és megpróbálom értelmezni, körül írni. Utána elolvasom mégegszer és ceruzával aláhúzom a lényeges dolgokat, majd megpróbálom elmondani, hogy mit olvastam. Nem az a fontos, hogy ugyanúgy mondjam vissza, hanem, hogy a lényegét értsem, tudjam az ok-okozati összefüggést. Amikor az egész leckét feldolgotam ily módon fogom a füzetemet és írok egy jegyzetet. Nálunk a középsuliba töri órán nem írunk vázlatot, ez házi feladat.

A vázlat és a jegyzetnek is megvannak a maga előnyei, én a jegyzetet jobban szeretem. Egy 3-4 oldalas leckéből írok a 1-2 oldalas jegyzetet, amiben benne van minden lényeges dolog, gyakran néhány kiegeszítő, a témához kapcsolódó rész is.

Ezt a jegyzetet átolvasom még 2-3x, és tudom a tananyagot.

Ehhez mondjuk tényleg szükséges az, hogy szeressem a törit.


Általánosban is hasonlóan tanultunk. Akkor magunkban elolvastuk a bekezdéseket, majd közösen megbeszéltük, hogy mit olvastunk, mi miért történt stb. És miután bekezdésenként végig vettük közösen a leckét a tanárnővel közösen átbeszéltük az egészet, majd közösen írtunk egy rövid, tömör vázlatot.


És mind általánosban, mind most, miután feldolgoztuk a leckét a következő órán kérdezünk a tanártól, ha nem értünk valamit vagy nem vagyunk biztosak benne, hogy jól értjük. :)

16/L

2012. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség amit az előttem írók mondtak.


Az hogy valakinek van e hozzá érzéke 1+1 dologtól függ:

-jó az agya, és gyorsan megjegyzi a dolgokat

-érdekli a töri


Ha ez nincs meg, akkor leülsz és tanulod, beseggeled.

Ha olvasás útján nem megy, akkor kiírod magadnak KÉZZEL a fontos részeket.


Olyan nincs, hogy nem lehet megtanulni. Olyan viszont van, hogy nem akarod és ezért nem csinálod meg.

2012. febr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 4 fő szempont: ki

mikor

hol

mit csinált.

Ez egy csatánál, uralkodónál, bármilyen témánál bejön a történelemben.

2012. febr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó vadbarom , de ha nem akarsz töriből jövőt , vagy versenyezni akkor érettségire megteszi amit leírt , emelten nem tutkó dem idn1 herber martos moss tisza könyveket ajánlom mint mindig emelt érettségire hajóóóóóóóóóóó
2012. febr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sidel ***** válasza:

Tuti, hogy emeltezni akar töriből, ha nem köti le... (az előttem szólónak)


Én se tudom a törit, mert nem érdekel, reálos vagyok. Az érettségire pedig egyenlőre bőven elég, ha az atlaszt tudod használni és ha nem is vagy teljesen biztos a dolgokban, tudsz rizsázni róluk.

Most érettségiztem, töriből ugyan 4-es voltam am., de 6 évszámot tudtam összesen és ez tükrözi is a töris tudásom. Az atlaszba tényleg rengeteg minden benne van és szerintem nekem így, hogy semmit nem tudok is bőven 20% fölött lesz az érettségim. Ha pedig duplázol, mint azt én teszem (és ha lehet még duplázni, mikor te érettségizel), akkor semmit se számít, hogy 2-es, vagy 4-es lett a töri érettségid. (Ha nem duplázol, akkor -5%=1 pont veszteség a felvételi pontszámításnál.)

2012. máj. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!