Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulás: Az informatika...

Továbbtanulás: Az informatika természettudománynak számít?

Figyelt kérdés

Most töltöm ki a jelentkezési lapot az egyetemi tanulmányokhoz. Matematika szakra akarok továbbmenni, ahol a felvi.hu ezt adta ki:


Érettségi vizsgakövetelmények: matematika és

biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. természettudomány


Nekem van földrajzból előrehozottam, viszont csak 1 évig tanultam földrajzot, vagyis a plusz választott tantárgyból nincs 9. és 10. év végi jegy, csak 10.


Olyan lehetséges, hogy az érettségihez beírom a földrajzot, de az ötödik tantárgyhoz a informatika 11., 12. év végi osztályzatokat?


Kicsit már belegabalyodtam


Előre is köszi a segítséget!



2012. febr. 19. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Igaz nem teljesen vagyok tisztában az idei ápdéttel, de megpróbálok segíteni.


Ha tanulmányi pontok alapján számolsz, oda kell ugye a matek, magyar, töri, idegen nyelv és egy választott tantárgy, amit legalább 2 évig tanultál. Ide tehát nem írhatod be a földrajzot, de az informatikát igen.

Viszont az, hogy mit választottál ide 5.-nek, az olyan szempontból teljesen mindegy, hogy nem kell megegyeznie az 5. érettségi tantárggyal. Magyarul a matek, magyar, töri és idegen nyelv érettségi mellé te választhatod 5.-nek a földrajzot, mert abból érettségiztél (ez logikus).


Ismétlem magam, nem vagyok tisztában az új felsőoktatási törvénnyel, amit írtam, az a régebbi változat.

2012. febr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hátha ez segít valamennyire:


A jelentkezési lapon ez szerepel:


Középiskolai tantárgyak eredményei:

Magyar irodalom

Magyar nyelv

Történelem

Matematika

Idegen nyelv

1. választott természettudományos tantárgy

2. választott természettudományos tantárgy


* Természettudományos tantárgyak a jogszabály alapján: biológia, fizika, kémia, földrajz, természettudomány

* Amennyiben a középiskolai tanulmányai alatt nem tanult egy természettudományos tantárgyat két évig, vagy két természettudományos tárgyat két évig, akkor egy másik, két évig tanult tantárgy beszámításához a jelentkezési laphoz csatolnia kell a felvi.hu kérvénytárából letölthető erre vonatkozó nyilatkozatot. Ebben az esetben a középiskolai bizonyítványának összes oldalát mellékelnie kell!

2012. febr. 19. 10:33
 3/3 anonim ***** válasza:

matek szakhoz az kell hogy legyen a felsoroltak közül valamelyikből érettségid,és ugye van földrajzból..ez ennyi


jegyeknél csak természettudományos tantárgynak kell lennie(szaktól függetlenül),de az informatika nem az.ha csak egy évig tanultál term.tudományi tantárgyakat akkor írhatsz két különbözőt,és azt hiszem akkor is ha csak úgy van ötösöd hogy kettőt néznek az a lényeg hogy az utolsó tanult év eredménye legyen(vagy az utolsó kettő)

2012. febr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!