Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi bentlakást mennyib...

Az egyetemi bentlakást mennyiből lehet megúszni egy évben?

Figyelt kérdés

bejárós vagyok a debreceni egyetemre, fizetősön vagyok és be akarnék költözni. A gond, hogy már fizetősön vagyok így egy bentlakás dolog érdekes lenne ezért kérdezném, hogy


mennyiből lehet megoldani? mennyit költötök egy évben? egy évben mennyibe lenne?


2012. febr. 19. 19:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Koli vagy albérlet? Először is meg kéne tudnod, hogy mennyibe kerül a kollégium, ahova költözni szeretnél, annak a költsége adott ugye.

A koli nálunk mondjuk olyan 12 ezer nagy átlagban. Egy évre ugye az ugye 10 hónap, 120 ezer, plusz nekem anno, amikor kolis voltam, akkor kajára elment olyan heti 3 ezer (nem éltem túl nagylábon és magamra főztem többnyire), ha már kisebb bulikat, 1-2 menüs ebédet beleszámolok, akkor heti 5-6 ezer, ha hazautazás is drága, akkor ez lehet 10 ezer is. Persze hazautazni nem kell minden héten, de gondolom te közel laksz viszonylag ha bejárós voltál.

Számoljunk mondjuk átlag heti 5 ezerrel (szerintem ennyiből jól el lehet éldegélni), akkor az nagy átlagban havi 20 ezer, azaz 10 hónapra 200 ezer + koli = 320 ezer/év. :)

Albérlet az ennél jóval több, de ez sokmindentől függ, pl mennyibe kerül Debrecenben egy albi, milyet fogsz ki, hol, hányan laktok együtt stb, de ez jócskán megdobja a költségeket, mert az albi és rezsi mellett magadnak kell gondoskodni, netről, tv-ről, meg minden egyéb igényedről. :)

2012. febr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!