Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi ez és hogy kell megcsinálni...

Mi ez és hogy kell megcsinálni? :D

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 21. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyit látok, hogy az egy 4x4-es mátrix és arra kíváncsi, hogy milyen vektorral kell megszorozni, hogy az adott vektort kapjuk végeredményül amit sajna nemtom hogyan kell xD voltaképpen én is csak azért írok, hogy könnyen visszataláljak :D sry
2012. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

remélem -3 mellett jobbra 4-es van, ha nem akkor értelemszerűen javítsd.

remélem mátrixokat tudsz szorozni, ha nem akkor tárgytalan :D


legyen a v oszlopvektor v=[v1, v2, v3, v4] (nem lehet rendesen egymás alá ezért sorba írom)

na a feladat szerint A*v=b, tehát ugyanúgy be kell szorozni a két mátrixot mintha számok lennének csak v1...v4-el szorzol.


ha nem tudsz mátrixokat szorozni akkor bocs, de azt most inkább nem :D

2012. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

na jó csak részletezem :D


A*v=

[[3*v1+6*v2-6*v3+7*v4]

[0*v1-5*v2-5*v3+3*v4]

[2*v1+5*v2-5*v3+4*v4]

[-v1-4*v2+v3-2*v4]]

ez akkor lesz egyenlő b-vel ha megfelelő elemei egyenként egyenlőek:

3*v1+6*v2-6*v3+7*v4=3

felírod mind a 3 egyenletet és vagy egy 4 ismeretlenes egyenletrendszered, aminek a megoldását tetszőleges módszerrel rád bízom ;)

2012. febr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ah tényleg gauss elimináció :/ hogy is felejthettem el xD 2hónapja tanultam xD
2012. febr. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!