Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A felsőoktatás drasztikus...

A felsőoktatás drasztikus átalakítását nem felmenő rendszerbe kelet volna megcsinálni?

Figyelt kérdés

Tehát akik most választanak középiskolát azokra kellene vonatkozni az új keretlétszámok. Az egyszerűen nonszensz, hogy a felvételi előtt 2 héttel tudják meg a végzős diákok, hogy eddig fölöslegesen jártak pl közgáz iskolába. HA 4 évvel előbb tudták volna mi lesz, sokan nem olyan iskolákba mennek. Nyugodt szívvel kezdték meg az iskolát és a 4. évfolyamot.


Normális vezetés tudná, hogy ez így nem fair. Azokra kellene vonatkozni akik még el se kezdték a középiskolai tanulmányait. Sokak akik egyébként jó tanulók, nem tanulhatnak tovább, ha nincs pénzük. a 100 jogász és 250 közgazdász meg csak látszat, hogy ne lehessen azt mondani, hogy csak fizetős van. Miközben ennél jóval többet is lehetne képezni, mert igény az van rá.


[link]


"A szegedi jogi kar dékánjának állítását alátámasztja a Magyar Rektori Konferencia Jogi és Igazgatási Szakbizottságának 2010-es elemzése is. A tanulmány szerint az állami funkciókhoz kapcsolódó munkakörökben foglalkoztatott jogászok száma mintegy 34 ezer fő, míg a munkaerő-piacon dolgozó jogászok megközelítik a 20 ezret. Azaz mintegy 55 ezer szakember utánpótlásáról kellene gondoskodnia a jogtudományi képzésnek, ami éves bontásban annyit jelent, hogy 1570 joghallgatónak kellene végeznie."

[link]


2012. febr. 12. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a kormány visszamenőleg is törvénykezik, szóval én már nem lepődök meg semmin. Nincs sok ésszerűség benne, talán a legésszerűbb, hogy betömködjék minél gyorsabban a költségvetési lyukakat. =MEGSZORÍTÁS
2012. febr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Kényszerpálya!


Az emberektől már nem igen tudnak mit elvenni, hiszen nagy árat fizetne az amúgy is recesszív gazdaságunk.

Az az, Orbánék ma csak ideológiai hátteret rendeznekbe a megszorítások kiadáscsökkentési tételei elfedésére!


Az máskérdés hogy hová vezet mindez!

2012. febr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dehogynem. De ez a kormány nem normális. Nézd meg, hogy alkotmányoztak! Lesz@rták, mit akar az ország, írtak egy alkotmányt, mert ők megtehetik. Holott az pont egy olyan, amiben mindenkinek egyet kéne értenie.

Vagy bármelyik intézkedésüket. Lehet, hogy anno sok jót tett az országnak a Fidesz, én nem tudom, de ez most egy ámokfutás.

2012. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen igazad van, és az előttem szólóknak is. De hát a politikusoknak és az Orbánnak is tök mindegy, hogy fizetős vagy nem. A gyerekeiket tudják tanítatni majd, mert annyi a fizetésük és annyi pénzt lopnak a polgároktól és az államtól, hogy ilyenekkel nincs problémájuk.
2012. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!