Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg gyorsan...

Hogyan tanuljak meg gyorsan és szépen/olvashatóan írni?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt gond az irással, de ma nagyon ideges és szomorú lettem. Tételdolgozatot írtunk, 1,5 óránk volt rá.

Ekezdtem írni, 2x álltam meg, hogy összeszedjem a gondolataimat, rendszerezzem a tudást, de ez pár másodperces szünet volt.

Mégsem tudtam befejezni. A lényegét leírtam, de tudtam volna még írni legalább fél oldalt. Ez az eset nagyon bosszant, félek, azért nem sikerül úgy, ahogy szeretném, mert nem tudtam befejzni.


Hogyan tanulhatnék meg minél gyorsabban, ugyanakkor szépen, de legalább olvashatóan írni?



2012. febr. 21. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy végülis mennyit írtál?

Mert ha mondjuk kellett (min.) 3 oldal és te írtál 5-öt akkor inkább a gondolatok kiválogatása lenne a megoldás, azaz kissé szűkszavúbban kéne írnod.

Azt nehezen tudom elképzelni hogy szinte folyamatosan írva kifutottál az időből, de ha mégis így van akkor és nincs meg a minimum szöveg, akkor gyakorlás...

A szövegírás gyorsasága rutinból jön ha a gondolatok már rendezve vannak.

2012. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is jártam már így:D (azaz nem pontosan így:D)

Én félre dobtam már rég, a szépírást dolgozatoknál:D

Aggódtam mindig hogy nem lesz elég időm megírni pedig tudom, meg se állok csak írok írok...:D

Utána rájövök hogy ja még bőven maradt 30 percem és szebben is írhattam volna:D:D

De inkább írom gyorsan és csúnyábban, mint hogy tényleg ne bírjam befejezni :D

Minden tanár kibírja olvasni, kivéve a magyar tanárt... :D

Furcsa... Pont egy MAGYAR tanár nem tudja kiolvasni... :D

(habár nála közre játszik, h engem utál a legjobban, szóval nem is olyan furcsa, de ez most mindegy)

Ha nagyon szépen akarsz írni, meg gyorsan is, akkor tényleg gyakorolni kell. (gondolom én).

De azt nem hiszem hogy ha alapból szépen írsz, s dolgozatnál kicsit gyorsabban és csúnyábban írnál, akkor az nem lenne kiolvasható!

2012. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A tétel 5 oldal volt, amiből tanultam. Én 3 oldalt írtam. Amivel nyugtatom magam, hogy nem az a 3 oldal úgy 3 oldal, hogy sokkal sűrűbben írtam a sorokat, nem volt sorköz. Szóval remélem jó lesz azért:D


Szépen én sem írok dogánál, vagyis magyar dogánál nem. Nos, megpróbálom rendszerezni a dolgokat és a lényegre koncentrálni legközelebb, hogy be is tudjam fejezni. :)

2012. febr. 22. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!