Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz érettségi?

Emelt biosz érettségi?

Figyelt kérdés

melyik részre mennek nagyon rá?? a növénytan,állattan nagyon fontos,vagy inkább az embert helyezzem előtérbe??

fehér lénárdos könyvből tanulok,és ott külön könyv van a növényttannak és állattannak. Azonban az embert még csak a középiskolás könyvemből tanulom,mert nem sikerült megszereni a lénárdos nagy fehér könyvet. mik a tapasztalataitok erről az érettségiről?? mennyire tanultatok részletesen?? már csak 2 hónapom van,és még nagyom sok tanulni valóm van :S szerintetek elég ez az idő jól felkészülni?


2012. febr. 22. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

hát én mozaikosbol tanulok.amit tapasztalaok az az,hogy genetika ami 12-edikes anyag,az szinte mindig van,sz.val mendelt tanulgasd az a tuti,meg hozzá tanuld meg a betegségeket amik egészségtanba lesznek(külön témakör a mozaikosba),na azok alapján van a feladat onnan leirnak egy betegséget és azt le kell vezetned,kire hogy öröklődik etc etc... 10-11-edikes könyvet nagyon nézegesd az teszem énis,fontos főleg a dns,fehérjeszintézis atp-s anyagokkal tisztába lenni,ezekre ahogy én láttam rámennek.sok szövegértés van benne(álitolag ezek a +bonusok,hogy a hülyének is legyen 20%).

énis emeltezni fogok amugy,és annyira nem sietek,ha voltál fakton és tanultál minden órára akkor most annnyi a teendő,hogy naponta 2 órát edzel,annyi biztos k... nehéz írni 80-90%ot.....

2012. febr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

szia ,köszi a választ

hát én a fehér könyvekből tanulom a növényta,állatan,ökológiát. De most kezdtem el egy nagyon vastag könyvből a embertant tanulni. Hát nem is tudom, ami a középsikolás könyvemben 140 oldal,az is 1200,szóval lehet nem jó helyen keresgélek.Amugy azt vettem észre,hogy az alapokat kérdezik és az oylan dolgokat ami nagyon különlegesség,és ezket nem tudom hogy hol tanulhatnám meg :S azén könyveimben iylenekről szó sincs :S

amugy most ugy vagyok,hogy este minimum 3 órát tanulok,és suliban is tóbb órát.De az a baj hoyg ez csak olvasgatás, és nemhiszem hogy igy nagyon kifejtősre eltudom majd mndani,letudom irni :S

2012. febr. 24. 20:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a f@sz se tudja, mit fognak kérni írásbelin (végignézve az előző évek tesztjeit)... csak annyi fix, hogy genetika lesz benne, az szinte mindig van.
2012. ápr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!